Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
17. sep. 2021Olympia
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
04.07.2018 14:11 Zahraničie
Rada Európy prijala novú stratégiu zameranú na boj proti terorizmu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
04.07.2018 14:11 Zahraničie

Rada Európy prijala novú stratégiu zameranú na boj proti terorizmuBRUSEL - Rada Európy (RE) v stredu oznámila, že v reakcii na akútnu hrozbu terorizmu v Európe prijala novú stratégiu založenú na prevencii, trestnom stíhaní a ochrane, zahŕňajúcu aj poskytovanie pomoci obetiam teroristických útokov.


Generálny tajomník RE Thorbjörn Jagland v správe pre médiá uviedol, že treba zlepšiť schopnosť členských štátov tejto organizácie predchádzať terorizmu a bojovať proti nemu v plnom súlade s dodržiavaním ľudských práv a zásad právneho štátu. "Táto stratégia zohľadňuje rastúce teroristické hrozby a mala by poskytnúť európskym vládam dodatočné a účinné prostriedky na reakciu," spresnil Jagland. Stratégia Rady Európy je založená na existujúcom právnom rámci a stanovuje súbor opatrení a nástrojov na pomoc vnútroštátnym orgánom.

 

V oblasti prevencie je treba určiť súbor ukazovateľov na posúdenie rizika, že teroristický útok môže byť vykonaný zo strany radikalizovaných osôb. Pomôže zvyšovanie povedomia a praktické nástroje na predchádzanie radikalizácii vedúcej k terorizmu, ktoré môžu využiť najmä učitelia a pedagógovia. RE tiež požaduje prijatie politických usmernení týkajúcich sa prevencie a boja proti verejným teroristickým provokáciám, propagande, radikalizácii, náboru nových členov pre radikálne siete a ich výcviku, vrátane takýchto aktivít realizovaných cez internet.

 

V oblasti trestného stíhania bude Rada Európy spolupracovať s prokurátormi a policajtmi pri zhromažďovaní dôkazov zo zón konfliktov a cez internet s cieľom zlepšiť medzinárodnú spoluprácu v trestnoprávnej agende a umožniť stíhanie zahraničných teroristických bojovníkov.

 

V rámci ochrany osôb sa budú zhromažďovať osvedčené postupy v oblasti deradikalizácie, odraďovania a reintegrácie podozrivých osôb do väčšinovej spoločnosti. Podľa stanoviska RE sú potrebné usmernenia na posúdenie rizika, ktoré predstavujú odsúdení teroristi, a na boj proti teroristickej propagande vo väzniciach v členských krajinách RE. Konkrétne opatrenia budú zamerané na poskytnutie lepšej pomoci obetiam teroristických útokov.

 

Rada Európy okrem toho plánuje zorganizovať konferenciu, v rámci ktorej sa prediskutujú problémy súvisiace s návratom žien a detí zahraničných bojovníkov alebo osôb zapojených do trestných činov súvisiacich s terorizmom do Európy.

 reklama


Zdroj: TASR

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok