Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
11. júl. 2020Milota
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
08.11.2016 16:14 Domov
Rada Európy školila novinárov, ako písať o Rómoch eticky správne
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
08.11.2016 16:14 Domov

Rada Európy školila novinárov, ako písať o Rómoch eticky správneBRATISLAVA - Medzinárodná ľudsko-právna organizácia Rada Európy v spolupráci s Úradom splnomocnenca vlády Slovenskej republiky pre rómske komunity usporiadala v dňoch 02. 11. - 3. 11. 2016 vo Zvolene a na Donovaloch Národný seminár pre novinárov v oblasti antidiskriminácie Rómov so zameraním na etické podávanie správ o obyvateľoch rómskych komunít.


Seminár sa organizoval pre novinárov zo Slovenskej republiky, ktorí pracujú alebo si želajú pracovať s tematikou dotýkajúcou sa Rómov. Cieľom tréningu bolo posilniť povedomie a schopnosti novinárov v oblasti etického a objektívneho zobrazovania Rómov v médiách.

 

Splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity Ábel Ravasz na úvod uviedol, že poskytovaním etických a objektívne spracovaných informácii o živote rómskej komunity má neoceniteľný význam v zmysle znižovania sociálneho napätia a zvyšovania podpory širokej verejnosti k integračným politikám, ktoré nám napomôžu začleniť vylúčené skupiny obyvateľstva späť do spoločnosti.

 

Podľa Malgorzaty Rozyckej, zástupkyne Rady Európy cieľom Národného seminára pre novinárov v oblasti antidiskriminácie Rómov je nevyhnutné podporovať etické a objektívne zobrazovanie Rómov v médiách a zvyšovanie vedomostí v oblasti intervenčných mechanizmov štátu, ktoré sa zasadzujú za zlepšenie postavenia Rómov v spoločnosti ako aj poznanie histórie Rómov.

 

Seminár bol vyjadrením úsilia Rady Európy podporovať implementáciu Štrasburského vyhlásenia o Rómoch Rady Európy / CM(2010) 133 final 20. októbra 2010 / a cielenú pomoc členským štátom zdokonaliť uplatňovanie Európskeho dohovoru o ľudských právach, v zmysle výkladu Európskeho súdu pre ľudské práva.reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok