Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
27. feb. 2021Alexander
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Rakúsky spolkový minister hospodárstva Reinhold Mitterlehner
Rakúsky spolkový minister hospodárstva Reinhold Mitterlehner
17.10.2016 15:59 Ekonomika
Rakúsky minister Mitterlehner odvolal svoje výhrady voči CETA
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
17.10.2016 15:59 Ekonomika

Rakúsky minister Mitterlehner odvolal svoje výhrady voči CETAVIEDEŇ - Rakúsky spolkový minister hospodárstva Reinhold Mitterlehner, ktorý je aj vicekancelár, odvolal svoje výhrady voči dohode o zóne voľného obchodu medzi EÚ a Kanadou, známou pod skratkou CETA. Predniesol ich na konferencii hajtmanov rakúskych spolkových krajín ešte 11. mája tohto roku.


Teraz v liste spolkovým krajinám píše, že „na základe hotovej zmluvy ako aj jej spoločného záväzného právneho výkladu o jej chápaní“, boli jeho vtedajšie námietky odstránené.

 

Minister datoval svoj list 14. októbrom. CETA v ňom charakterizuje ako vyváženú a jej ratifikácia v rakúskom parlamente by mala byť zabezpečená. V dohode sa zaručilo, že štát bude môcť regulovať normy kvality.

 

Namiesto arbitráže zverenej súkromným sudcom sa vytvorí systém investičných súdov, ktoré budú rozhodovať výhradách proti sporným investíciám. „Okrem toho sú prípady, o ktorých bude príslušný súd rozhodovať, výrazne obmedzené – na beznáhradové vyvlastnenie, protiprávne konanie alebo zámerné diskriminovanie kanadských investorov." Nové arbitrážne súdy začnú pôsobiť až po ratifikovaní dohody vo všetkých národných parlamentoch.

 

Minister Mitterlehner napokon konštatoval, že CETA ako celok je dobrou a spravodlivou dohodou, ktorá pomôže oživiť obchod a zabezpečí pracovné miesta.

 

 

 reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok