Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: ZOH 2014 Soči
30. sep. 2020Jarolím
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii ZOH 2014 Soči. Otvorte časovú os udalostí.
Sklamaní slovenskí hokejisti
Sklamaní slovenskí hokejisti
15.02.2014 15:50 Šport
Reakcie osobností na prehru našich hokejistov aj so Slovincami
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
15.02.2014 15:50 Šport

Reakcie osobností na prehru našich hokejistov aj so SlovincamiSOČI - Súhrn reakcií slovenských športových osobností po sobotňajšom zápase Slovensko - Slovinsko (1:3) v základnej A-skupine hokejového turnaja mužov na ZOH v Soči.


Miroslav Hlinka (majster sveta z MS 2002 v Göteborgu, vicemajster sveta z MS 2000 v Petrohrade a bronzový z MS 2003 v Helsinkách): 
"Vstup do zápasu sme mali celkom sľubný, prvých päť minút sa zdalo, že v tomto meraní môžeme byť úspešní, lenže potom Slovinci ožili. Vypracovali sme niekoľko sľubných príležitostí, lebo mali dostatok času na zakladanie rýchlych protiútokov. Nechali sme im voľný priestor v strednom pásme, aby mohli kombinovať a ohrozovať Jara Haláka v našej bránke. Opäť sme robili chyby v obrane, nedokázali sme pokryť rýchlych útočníkov súpera. Mne osobne najviac z našej strany chýbal dôraz v osobných súbojoch. Tréneri budú mať čo robiť, aby mužstvo po týchto dvoch nevydarených zápasoch dali dokopy, aby ho dokázali pripraviť na ďalšie náročné stretnutia, ktoré nás na tomto turnaji čakajú. Všetko je to otázka hernej disciplíny, opäť sme mali problémy s rýchlym korčuľovaním súpera, ktorý nás dokázal prečísliť. Prvé dve stretnutia turnaja nám nevyšli podľa našich predstáv. Mali sme sa poučiť z tých chýb, ktoré sme robili v defenzívnej činnosti v zápase a Američanmi, ale nestalo sa tak. Slovinci mali v tretej tretine veľa možností dať gól, nakoniec z toho vyťažili tri. Výnimočný výkon predviedla ich najväčšia hviezda Kopitar, ktorý sa v tomto zápase presadil, keď to jeho mužstvo najviac potrebovalo. Bol najvýraznejšou postavou tohto súboja." 

Radoslav Hecl (bývalý reprezentant SR, majster sveta z MS 2002 v Göteborgu): 
"Mne osobne chýbal v našom tíme líder. Ozajstný vodca mužstva. Nebol v ňom hráč, ktorý by zavelil do útoku a mužstvo na ľade správne usmernil. To je prvá vec, ktorá ma na výkone nášho mužstva v stretnutí so Slovincami prekvapila. Po zápase s USA sme počúvali zo všetkých strán, ako sa ideme z tohto nevydareného duelu poučiť. Ale podľa mňa sa to nestalo. Opäť sme predviedli slabý výkon. Veľmi slabý výkon. Znova sme prehrali, lebo nám chýbal dôraz v osobných súbojoch. Súperovi sme nechali veľmi veľa priestoru na zakladanie útokov. Nehrali sme svoju hru, trápili sme sa v koncovke, veľké chyby sme robili v defenzíve. Nedokázali sme si zorganizovať obranu. Súper nás mnohokrát prečíslil. Trochu sa na to pozriem z nadhľadu. Pýtam sa, čo teraz urobíme? Opäť to celé prekopeme? Opäť zvolíme iné zloženie útokov? Neviem, ako to teraz tréneri poskladajú, keď je mimo hry aj Tomáš Kopecký. Bude to ťažké, veľmi ťažké. Tréneri však mali dostatok času na to, aby mužstvo na ZOH kvalitne pripravili. Aby si vybrali hráčov, ktorí im ´pasujú ´do hernej koncepcie. Mne však v mužstve chýba niekoľko hráčov, ktorí v ňom podľa mňa mali byť. Peter Podhradský, jeden z najlepších obrancov, akých momentálne máme. Laco Nagy, veľký srdciar a bojovník v útoku a, samozrejme, Miro Šatan. Toto sú jeho zápasy! On sa v dueloch s podobnými súpermi ako je Slovinsko vyžíva. On vie takéto súboje rozhodnúť. Jeho ´tiché zabijáky´ by nám teraz veľmi pomohli. Postavili by nás na nohy. Ale to je všetko vec trénerov. Ich výberu hráčov." 

Pavol Rybár ( bývalý hokejový reprezentant SR, vicemajster sveta z MS 2000 v Petrohrade ): 
"Vstup do zápasu sme mali celkom sľubný, v priebehu desiatich minút sme si vypracovali niekoľko gólových šancí, ktoré sme, žiaľ, nepremenili. Škoda toho, lebo to mohlo byť v tomto súboji rozhodujúce. Mali sme niekoľko možností súperovi trochu odskočiť. Podľa mňa so slabšími súpermi, teraz to však myslím skôr v úvodzovkách slabšími, je prvý gól mimoriadne dôležitý. Nedali sme ho, hoci možností tam boli. Škoda. Od polovice zápasu však Slovinci začali byť lepším mužstvom, lepšie korčuľovali, viac sa tlačili pred bránku Jara Haláka. Bolo iba otázkou času, kedy nám pri takom spôsobe hry dajú gól. Treba pripomenúť, že Slovinci postupom na ZOH dosiahli historický úspech. Oni už v Soči môžu iba prekvapiť. Od nich nikto nečaká extra výsledok, takže stretnutia si užívajú a hrajú bez nervozity a psychického tlaku. Vidieť to aj na ich hernom prejave. Oni sa na ľade hokejom bavia. My sme sa zasa trápili. Nedokázali sme eliminovať ich rýchlu hru, odpovedať na ich góly, ktoré nám dali v tretej tretine. V takýchto dueloch je to veľmi ťažké, keď slabší súper dá gól. Vtedy mu rapídne stúpne sebavedomie. Jeho hráči si viac veria. Slovincom za dvojgólového vedenia sa hralo čoraz lepšie. My sme nevedeli, čo máme proti nim hrať. Navyše, v našom mužstve mi chýbal hráč, ktorý by zobral zodpovednosť za výsledok. Slovinci boli lepším mužstvom, čo ma osobne veľmi prekvapilo. Nečakal som to." 

Vladimír Šťastný (bývalý asistent trénera hokejistov SR, majster sveta z MS 2002 v Göteborgu, vicemajster sveta z MS 2000 v Petrohrade a bronzový z MS 2003 v Helsinkách): 
"Po takomto výkone a výsledku som smutný. Chlapci chceli hrať, ale nejde im to. Vysoká prehra s Američanmi leží na nich veľmi zreteľne. Naše mužstvo je psychicky dosť dolu a vyslovene sa trápi. Slovinci boli v tomto súboji lepším a dôraznejším mužstvom. Viac sa tlačili pred Halákovu bránku, dobre mu clonili, operovali pred jeho svätyňou aj vo dvojici. To sú veci, ktoré ma v tomto meraní síl nemilo prekvapili. My sme na ich agresivitu nedokázali nájsť účinnú zbraň. Zatiaľ je to z našej strany zlé. Neviem, čo s tým tréneri budú ďalej robiť. Slovinci nám pohybom robili väčšie problémy, než som čakal. To je veľmi zlé zistenie a konštatovanie. V hre nášho mužstva mi chýbala predovšetkým rýchlosť. V pohybe i v myslení. Absentuje akákoľvek rýchla reakcia na dianie na ľade, na skóre, na pohyb súpera s pukom i bez neho. Chýba mi smelší ťah na súperovu bránku, aj rýchla orientácia nie iba v súperovom útočnom pásme, ale predovšetkým pred našou bránkou. V defenzíve robíme veľmi veľa chýb, za ktoré nás súperi dokázali potrestať už v dvoch zápasoch. Nie je tam dôrazná hra v obrannom pásme, predovšetkým na zadnom mantineli. Kopitar si v tomto priestore robil, čo chcel. V našom mužstve nebolo hráča, ktorý by ho dokázal včas zastaviť. V tíme mi chýba vodca, líder, hráč, ktorý by zdvihol mužstvu sebavedomie. Počul som, čo na adresu Mira Šatana povedal Rado Hecl. Charakterizoval to veľmi dobre. ´Šarky´ v tomto mužstve skutočne chýba. On by bol tým ozajstným lídrom. Vždy ním predsa bol. Dokázal chlapcom usmerniť na ľade i v šatni. Vedel povedať rozhodné slovo, vyburcovať mužstvo vlastným príkladom, bojovnosťou, nasadením a predovšetkým dôležitými gólmi. Dokázal urobiť s takýmto súperom pozitívny výsledok. Jeho rozhodujúce góly nám zatiaľ na tomto turnaji veľmi chýbajú." 

Jozef Golonka (bývalý hlavný tréner reprezentácie SR, strieborný zo ZOH 1968 v Grenoble a bronzový zo ZOH 1964 v Innsbrucku ): 
"Nebol to ani na pocit, ani na pozeranie pekný zápas. Nechcem živiť nejaké fámy a dohady, ale netuším, čo sa s tým naším mužstvom vlastne stalo. Ako si mám vysvetliť to, že mužstvo, v ktorom hrá veľa špičkových a kvalitných hráčov z NHL, nestačí na Slovincov. Ani herne, ani korčuliarsky, ani dôrazom a nasadením. Koľko bolo rečí okolo toho, že prehra s Američanmi bola iba náhoda, že to už bude iba lepšie. Ale nie je. Američanom sme nestačili korčuliarsky, ani herne. Som veľmi nemilo prekvapený, že to isté musíme konštatovať aj po zápase so Slovinskom. My sme im s hráčmi z NHL nestačili korčuliarsky! Súper nám robil problémy rýchlym pohybom. Kde sme sa to dostali? Nestíhame so Slovincami, ktorí majú v tíme jednu ozajstnú hviezdu - Kopitara. Veď ten chlapec si s našimi hráčmi robil, čo chcel. Hral to, čo potreboval. A naši hráči sa na to iba pozerali. Nechcem teraz nejako extra špiritizovať, lebo na Slovensku sú tisíce hokejových trénerov. Každý vie, čo bolo treba robiť. Ale až po zápase. Mne v hernom prejave nášho mužstva chýbalo nasadenie, chuť pobiť sa o výsledok a aj vlastenectvo, pocit hrdosti. Veď tí chlapci na ZOH reprezentujú Slovensko, svoju rodnú krajinu. Na ich výkonoch to však zatiaľ nie je vidieť. Tie sú zatiaľ žalostné. Inak to povedať neviem. Ak takto budeme pokračovať ďalej, hrozí nám druhé Nagano. Kto nevie, o čom teraz hovorím, nech si spomenie na vtedajšiu prehru s Kazachstanom a zabuchnuté dvere do hlavného turnaja. Pred Kazachstanom sme vtedy ešte remizovali aj s Rakúšanmi. Hádam teraz nechceme to isté. Ale hokej a šport vo všeobecnosti je zrkadlom nášho spoločenského a politického života. Je to verný obraz celej našej spoločnosti. Osobne si však myslím, že slovenský hokejový fanúšik by si od našich hráčov zaslúžil lepšie výsledky. Určite by ho viac potešilo, keby videl, že tí hráči za Slovensko naozaj bojujú zo všetkých síl. Ja však to nasadenie, ktoré teraz spomínam, u nich nevidím. Zatiaľ je to z našej strany veľmi zlé. Žalostne zlé. Fakt dúfam, že sa chlapci po týchto dvoch nevydarených zápasoch konečne spamätajúa a nepripravia nám nemilé prekvapenie. Naozaj verím, že sa teraz nedožijeme druhého Nagana. " 

reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok