5. aug. 2020Hortenzia
Hráči Realu Madrid sa tešia po víťaznom zápase proti Villarealu. Po reštarte sezóny španielskej ligy ešte nepocítili trpkosť prehry.
14.07.2020 09:17 Šport
Real Madrid je len krok od zisku titulu španielskej ligy

MADRID - Futbalisti Realu Madrid sú jedno víťazstvo od zisku prvého španielskeho titulu od roku 2017. V pondelňajšom stretnutí 36. kola La Ligy zvíťazili na pôde Granady 2:1 a majstrami sa môžu stať už vo štvrtok, v ceste im stojí Villarreal.

Favorizovaní hostia sa veľmi rýchlo ujali dvojgólového vedenia, v 10. minúte otvoril skóre Ferland Mendy a už o šesť minút neskôr sa k nemu na streleckej listine pridal Karim Benzema. Domáci po zmene strán znížili zásluhou Darwina Machisa, no zabodovať sa im nepodarilo a sú na desiatej pozícii.

Krásna fazóna Realu

Real vedie tabuľku dve kolá pred koncom sezóny o štyri body pred obhajcom titulu FC Barcelona. Zverenci Zinedinea Zidanea vyhrali deviaty ligový zápas za sebou, uspeli vo všetkých stretnutiach La Ligy od reštartu.

Getafe remizovalo na štadióne Alavesu 0:0. Hostia poskočili na šieste miesto tabuľky, no nevyhrali štvrtý duel v sérii. Sedemnásty Alaves získal aspoň bod po šiestich prehrách.

Sociedad bojuje o Európu

Piaty Villarreal prehral na domácom ihrisku so siedmym Realom Sociedad San Sebastian 1:2. Hostia sa ujali vedenia v 61. minúte, keď sa presadil Willian Jose, o štvrťhodinu neskôr pridal poistku Diego Llorente. Za domácich skóroval päť minút pred koncom Santi Cazorla. San Sebastian má na konte 54 bodov rovnako ako Getafe, Villarreal získal o tri body viac.