Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
4. jún. 2020Lenka
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
12.11.2014 17:05 Domov
RegioJet zjednotí bezplatnú prepravu žiakov a študentov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
12.11.2014 17:05 Domov

RegioJet zjednotí bezplatnú prepravu žiakov a študentovBRATISLAVA - Súkromná spoločnosť RegioJet, a. s. zosúladí podmienky bezplatnej prepravy žiakov a študentov vo svojich vlakoch na trati Bratislava - Komárno so štátnou Železničnou spoločnosťou Slovensko, a. s. (ZSSK). Bude pritom akceptovať čipový preukaz študenta ISIC ako doklad pri bezplatnej preprave.


"Cestovné lístky na bezplatnú prepravu budú vydávané na konkrétneho zákazníka a za týmto účelom bude pre všetkých zákazníkov s nárokom na bezplatnú prepravu povinná registrácia, ktorá ich oprávňuje na vyzdvihovanie si cestovných lístkov na bezplatnú prepravu," informovala v stredu Katarína Mizerová zo Združenia CKM SYTS. "Pri registrácii sa žiaci a študenti preukážu čipovým preukazom ISIC a následne si budú s preukazom ISIC aj zakupovať bezplatné cestovné lístky na jednotlivé cesty," dodala. 

 

Cestovanie zadarmo bude možné v diaľkových vlakoch ZSSK vo vozňoch 2. triedy (kategórie vlakov R, Ex, EC, EN, SC) a vo vlakoch RegioJet na trati Bratislava - Komárno. Polovičná zľava na cestovné lístky pre študentov s preukazom ISIC a 40-percentná zľava pre držiteľov preukazov Junior Railplus EURO do 26 rokov ostáva v platnosti na všetky typy a kategórie vlakov ZSSK. 

 

Nárok na bezplatné cestovanie vo vnútroštátnych vlakoch, jazdiacich vo verejnom záujme na objednávku štátu, budú mať od 17. novembra deti do 15 rokov, žiaci a študenti denného štúdia do 26 rokov, ako aj osoby, ktoré dovŕšili 62 rokov a všetci poberatelia dôchodkov podľa zákona o sociálnom poistení. Ide o dôchodcov poberajúcich starobný, invalidný, vdovský, sirotský dôchodok a o predčasných dôchodcov. Spolu ide zhruba o 2,5 milióna ľudí, ktorí sa budú môcť vo vlakoch prevážať zadarmo na účet daňových poplatníkov. 

 

Bezplatné cestovanie na železnici môže využívať napríklad aj 17-tisíc starobných dôchodcov, ktorí vlani poberali dôchodok nad úrovňou hrubej priemernej mzdy 824 eur. Zamestnanci zarábajúci menej budú musieť za vlaky naďalej platiť, aj keď so zľavou. Právo na bezplatné vlaky majú aj žiaci a študenti nadpriemerne zarábajúcich rodičov. Výsluhoví dôchodcovia, ktorí sú produktívni a berú nižší ako nadpriemerný dôchodok, vo vlakoch zadarmo cestovať nemôžu.reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok