Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
15. máj. 2021Žofia
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
14.09.2019 13:03 Zaujímavosti
Rehabilitačná stanica začala telemetricky označovať vtáky vypustené do prírody
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
14.09.2019 13:03 Zaujímavosti

Rehabilitačná stanica začala telemetricky označovať vtáky vypustené do prírodyBRATISLAVA – Národná Zoo Bojnice začala označovať telemetrickými vysielačkami vtákov zo svojej rehabilitačnej stanice, ktoré vypustí do voľnej prírody. V rámci pilotného projektu takto označili prvé dva jedince bociana bieleho a myšiaka lesného.


Ako v tlačovej správe pripomenul hovorca zoologickej záhrady Bojnice Jaroslav Slašťan, rehabilitačná stanica zoologickej záhrady už niekoľko desaťročí poskytuje prvú pomoc a následnú zdravotnú starostlivosť pre zranené alebo osirelé vtáky a cicavce. Zavŕšením tejto snahy je vypúšťanie všetkých rehabilitovaných zvierat do ich prirodzeného prostredia. „Nie vždy sa však rehabilitované jedince dokážu zaradiť do bežného života v prírode a napriek všetkej snahe a dôslednej príprave nemusí byť ich návrat úspešný,“ konštatoval Slašťan. Národná Zoo Bojnice chce preto vypustené vtáky sledovať za pomoci telemetrických zariadení.