Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
10. jún. 2023Margaréta
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
19.05.2015 19:06 Domov
Rektori žiadajú novú metodiku dotácií pre vysoké školy
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
19.05.2015 19:06 Domov

Rektori žiadajú novú metodiku dotácií pre vysoké školyBRATISLAVA - Slovenská rektorská konferencia (SRK) požaduje, aby ministerstvo školstva v priebehu toho roka pripravilo metodiku rozpisu dotácií pre verejné vysoké školy (VVŠ) v záujme vytvorenia predpokladov pre strategické riadenie týchto škôl a zvyšovanie kvality vzdelávania a vedeckovýskumnej činnosti.


Nová metodika by podľa SRK mala byť stabilná a platiť dlhšie časové obdobie, minimálne tri roky. Ako agentúru SITA informoval prezident rektorskej konferencie Rudolf Kropil, metodika by podľa rektorov mala byť schválená aj s rozdelením dotácií pre jednotlivé vysoké školy do konca roka 2015 tak, aby VVŠ neboli v rozpočtovom provizóriu.

 

SRK podľa uznesenia z dnešného zasadnutia tiež požaduje zvýšenie prostriedkov do rozpočtu VVŠ pre potreby základnej udržateľnosti v medziročnom náraste o päť percent, aby sa slovenské VVŠ v relatívnych hodnotách priblížili k výške financovania vysokých škôl v krajinách V4. Zvýšenie by teda malo predstavovať minimálne 20 miliónov eur ročne. Rektori sa na dnešnom zasadnutí tiež zhodli na podpore urýchleného schválenia Akčného plánu implementácie Stratégie výskumu a inovácií pre inteligentnú špecializáciu SR (RIS3) vo vláde SR, aby vysoké školy, vedeckovýskumné inštitúcie a podnikateľská sféra mohli čerpať prostriedky zo štrukturálnych fondov Európskej únie na výskum a inovácie z programového obdobia 2014 - 2020. SRK podľa uznesenia oceňuje partnerský prístup ministerstva školstva pri príprave dokumentu, podporuje prijatie akčného plánu predloženého ministrom školstva a ministrom hospodárstva a jeho schválenie vo vláde SR a žiada uskutočniť ďalšie potrebné kroky k začatiu čerpania prostriedkov z nového programového obdobia najneskôr do jesene 2015. 

V tajnom hlasovaní dnes tiež na návrh ministerstva školstva členovia SRK zvolili Jaroslava Holečeka za podpredsedu Akreditačnej komisie vlády SR a Andreja Dukáta, Michala Fendeka a Petra Markoša za členov komisie.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok