Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
23. apr. 2021Vojtech
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
02.10.2014 10:48 Šport
Rely Tatry uzavrie seriál majstrovstiev Slovenska
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
02.10.2014 10:48 Šport

Rely Tatry uzavrie seriál majstrovstiev SlovenskaPOPRAD - V dňoch 24. a 25. októbra sa pod Tatrami uskutoční už 41. ročník legendárnej Rely Tatry. Do kalendára majstrovstiev Slovenskej republiky sa tohto roku zapíše ako finálové šieste podujatie.


Organizátori súťaže AOS klub Poprad z poverenia Slovenskej asociácie motoristického športu pripravili pre súťažné posádky v rámci seriálu majstrovstiev 300 kilometrov dlhú trať jednoetapových pretekov, informoval Slavomír Petrus z tlačového strediska Rely Tatry 2014. Trať bude rozdelená do troch sekcií a bude viesť z Popradu do obcí v údolí Levočských vrchov. Deväťdesiatdva km rýchlostných skúšok predstavuje viac ako 30 percent z celkovej dĺžky trate. Súťažiaci v Slovenskom rely pohári absolvujú 134-kilometrovú trať, z ktorej bude 40 km rýchlostných skúšok.

 

Hoci je Rely Tatry 2014 jednoetapovou súťažou, rozdelená bude do dvoch dní. Slávnostný štart podujatia bude v piatok 24. októbra o 19.00 h na Námestí sv. Egídia v Poprade. V ten istý deň bude rely pokračovať divácky veľmi atraktívnou rýchlostnou skúškou Poprad, ktorá sa uskutoční na mimoúrovňovej križovatke smerom na Vysoké Tatry a jej priľahlých uliciach medzi obchodnými centrami v nočných hodinách. Štart prvého vozidla bude o 21.00. Súťažné posádky budú štartovať v obrátenom poradí, takže najrýchlejšie a najatraktívnejšie autá vyštartujú medzi poslednými. 

 

V sobotu 25. októbra čaká na posádky šesť rýchlostných skúšok. Súťažiaci sa v sobotu ráno presunú zo servisného parkoviska, ktoré sa bude nachádzať v areáli bývalých vojenských kasárni na Ul. 29. augusta v Poprade, cez Hozelec, Spišský Štvrtok a Levoču na štart druhej rýchlostnej skúšky Bijacovce. Štart prvého vozidla je tu naplánovaný na 9.03. Po absolvovaní tejto rýchlostnej skúšky sa vozidlá postavia na štart tretej rýchlostnej skúšky Repaše. Prvé vozidlo tu odmávajú o 9.33. Obe rýchlostné skúšky pôjdu posádky trikrát. Po siedmej rýchlostnej skúške sa súťažiaci presunú späť do Popradu na slávnostné vyhlásenie výsledkov na cieľovej rampe opäť na námestí v Poprade. Príchod prvého vozidla na cieľovej rampe očakávajú organizátori v sobotu o 15.00. Posádky bojujúce o body v Slovenskom rely pohári každú rýchlostnú skúšku - Poprad, Bijacovce a Repaše, pôjdu iba raz. 


Riaditeľstvo súťaže a oficiálna informačná tabuľa pretekov sa budú nachádzať v hoteli Satel v Poprade. Tesne pred slávnostným štartom v piatok o 17.00 sa v obchodnom centre Max v Poprade uskutoční autogramiáda jazdcov. Keďže Rely Tatry sú záverečným podujatím majstrovstiev SR, v Poprade spoznajú motoristi aj konečné poradie za celú sezónu. Prvý ročník Rely Tatry sa uskutočnil už v roku 1969, keď na štarte bolo 15 posádok. Súčasťou M-SR sa táto súťaž stala už pri jej druhom pokračovaní v septembri 1970. Pre divákov, fotoreportérov profesionálov i amatérov vyhlasuje organizátor súťaže AOS klub Poprad fotosúťaž o ceny s motoristickou tematikou. Podrobnosti nájdu záujemcovia na internetovej stránke podujatia www.rallyetatry.sk. reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  InternetNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok