Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
11. aug. 2020Zuzana
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
Je to prvý oficiálne schválený liek v EÚ na boj s koronavírusom.
Je to prvý oficiálne schválený liek v EÚ na boj s koronavírusom.
03.07.2020 16:13 Koronavirus
Remdesivir je v EÚ oficiálne schválený na liečbu COVID-19
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
03.07.2020 16:13 Koronavirus

Remdesivir je v EÚ oficiálne schválený na liečbu COVID-19BRUSEL - Európska komisia schválila používanie prípravku remdesivir na liečbu závažných prípadov ochorenia COVID-19 spôsobeného novým druhom koronavírusu v EÚ.


Prvý liek proti koronavírusu

Komisia spresnila, že pre liek remdesivir vydala podmienečné povolenie na uvedenie na trh, čím sa tento prípravok stal vôbec prvým liekom povoleným na úrovni Európskej únie na liečbu proti COVIDu-19.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Biotech (@biotech),

 

Zrýchlené udelenie na trh 

Komisia pripomenula, že povolenie prebehlo v rámci zrýchleného konania a po odporúčaní Európskej agentúry pre lieky (EMA).

 

Exekutíva Európskej únie zdôraznila, že v záujme ochrany verejného zdravia sa údaje o lieku remdesivir hodnotili vo výnimočne krátkom časovom rámci prostredníctvom priebežného preskúmania.

 

 

Ide o postup, ktorý používa EMA počas mimoriadnych udalostí pre oblasť verejného zdravia. To umožnilo rýchle udelenie povolenia pre uvedenie lieku na jednotný trh EÚ - už do jedného týždňa po odporúčaní EMA. Bežný postup znamená poskytnúť povolenie v dobe do 67 dní.

 

EÚ s postupom súhlasí

Eurokomisárka pre zdravie a bezpečnosť potravín Stella Kyriakidisová v správe pre médiá uviedla, že povolenie prvého lieku na liečbu COVIDu-19 je dôležitým krokom vpred v boji proti tomuto druhu vírusu.

 

"Oprávnenie udeľujeme menej ako mesiac po podaní žiadosti, čo jasne potvrdzuje odhodlanie EÚ rýchlo reagovať, len čo sú k dispozícii nové spôsoby liečby," opísala situáciu komisárka.

 

 

Remdesivir dostal iba podmienečné povolenie na uvedenie na jednotný trh, čo je jeden z regulačných mechanizmov EÚ vytvorený na uľahčenie včasného prístupu k liekom, ktoré spĺňajú nenaplnené lekárske potreby. A to je aj prípad súčasnej krízy v oblasti verejného zdravia.

 

 

 

 reklama


Zdroj: TASR/Netky Lukáš Čief

Foto:  TASR, Facebook, InstagramNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok