Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
19. apr. 2021Jela
BratislavaBratislava 13°
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
Veronika Remišová
Veronika Remišová
01.03.2021 15:02 Domov
Remišová vyzvala konzílium odborníkov na zmenu očkovacej stratégie
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
01.03.2021 15:02 Domov

Remišová vyzvala konzílium odborníkov na zmenu očkovacej stratégieBRATISLAVA - Remišová poukázala na to, že nová vyhláška umožňuje očkovanie mladých ľudí, čo ohrozuje vekovo staršiu generáciu. Vyzvala na zmenu stratégie.


Podľa Veroniky Remišovej, musia mať chorí a starší ľudia absolútnu prioritu. Upozornila, že sú najohrozenejšou skupinou obyvateľstva a je najväčšie riziko, že skončia v nemocniciach.

 

 

Remišová zároveň v tlačovej správe podotkla, že podľa novej vyhlášky Ministerstva zdravotníctva sa môžu prednostne očkovať desaťtisíce mladých ľudí, pre ktorých koronavírus predstavuje výrazne menšie riziko ako pre starších obyvateľov.

„Seniori, ktorých Covid-19 ohrozuje najviac a tvoria väčšinu obetí, sú tak v poradí na očkovanie odsunutí,“ konštatovala ministerka. Apeluje tiež na to, že ľudia vo veku 55 až 65 rokov sa nemôžu efektívne chrániť, pretože nie sú v dôchodkovom veku a musia chodiť do práce.

 

„Tomu musíme prispôsobiť aj stratégiu očkovania, starší a chorí ľudia majú aj v mnohých ďalších krajinách prioritu. Prístup, ktorým sa zrazu práve oni odsúvajú z očkovacieho poradia nepovažujem za správny a v tomto zmysle som sa obrátila aj na konzílium odborníkov,“ dodala Remišová.

 

Súvisiaci článok: Diskusia Zemanová vs. Tomáš: Predseda SaS ako ďalší minister, a ako je to s očkovaním nad 65 rokov?reklama


Zdroj: SITA/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok