Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Boli sme pri tom
26. máj. 2020Dušan
BratislavaBratislava 13°
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Boli sme pri tom. Otvorte časovú os udalostí.
Viceprimátor Bratislavy Juraj Káčer bude rokovať aj s cechom taxi služieb
Viceprimátor Bratislavy Juraj Káčer bude rokovať aj s cechom taxi služieb
04.04.2019 13:15 Šport
REPORTÁŽ: Bratislavčania sa budú musieť počas MS v hokeji obrniť trpezlivosťou
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
04.04.2019 13:15 Šport

REPORTÁŽ: Bratislavčania sa budú musieť počas MS v hokeji obrniť trpezlivosťouBRATISLAVA – Bratislavčanov čakajú počas majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji v termíne od 10. - 26. mája veľké dopravné obmedzenia. Najexponovanejšími oblasťami budú obytné zóny v blízkosti Arény Ondreja Nepelu a Tehelného poľa, kde budú prebiehať ešte stavebné práce v okolí futbalového štadióna. Bajkalská ulica bude ešte pred plánovaným rozšírením a parkovacie miesta pod hokejovou arénou a Národným futbalovým štadiónom pre návštevníkov šampionátu nebudú k dispozícii.


Všetky dopravné obmedzenia začnú platiť 9. mája

Najvýraznejšie pocítia obmedzenia obyvatelia, ktorí bývajú v blízkosti Zimného štadiónu Ondreja Nepelu. Tu vytvoria zónu regulovanej dopravy, do ktorej budú môcť vojsť svojím autom len obyvatelia danej regulovanej zóny. Týka sa to predovšetkým ulíc Vajnorská, Trnavská cesta, Bajkalská, Jégeho a Záhradnícka.

 

Rezidenti sa budú musieť preukázať dokladom
Na vstup do regulovanej zóny bude dohliadať mestská polícia. Obyvatelia, ktorí majú trvalý alebo prechodný pobyt v tejto zóne, sa pri vstupe budú musieť preukázať občianskym preukazom, na ktorom má byť uvedené trvalé alebo prechodné bydlisko v zóne.

 

 

Protiteroristické zábrany na Trnavskej ceste
Prejazd Trnavskou cestou od križovatky s Bajkalskou ulicou po Trnavské mýto bude regulovať polícia. "Chcel by som vyzvať občanov, aby sa pred, počas a po zápasoch vyhli Trnavskej ceste, pretože v tom čase tam očakávame najväčší nápor fanúšikov," uviedol riaditeľ krajského dopravného inšpektorátu Milan Pilip. Pozdĺž Trnavskej ulice takisto postavia betónové zábrany, ktoré majú chrániť občanov pred prípadnými teroristickými útokmi.

K dispozícii budú štyri záchytné parkoviská

Pre návštevníkov nebudú parkovacie miesta pod hokejovou arénou k dispozícii. Návštevníci majstrovstiev môžu okrem využitia platených parkovísk v okolitých nákupných centrách využiť aj záchytné parkoviská. Celkovo štyri záchytné parkoviská majú kapacitu viac ako 1 200 áut a takmer 80 autobusov. Tri parkoviská - na Tyršovom nábreží, futbalový štadión ŠKP Dúbravka a na Zlatých pieskoch, sú blízko električiek, takže návštevníci sa pomerne rýchlo dostanú k štadiónu. Z parkoviska na Technickej ulici zabezpečia kyvadlovú dopravu.

 


MHD pre držiteľov vstupeniek bude zadarmo

Mestskú hromadnú dopravu (MHD) počas majstrovstiev posilnia, predovšetkým zo záchytných parkovísk. "Držitelia lístkov na hokejový zápas budú mať v daný hrací deň MHD zadarmo. Očakávame, že ľudia, ktorí prídu na zápas, už majú lístok a hlavné mesto im chce vyjsť v ústrety tým, že keď zaparkujú na záchytnom parkovisku, už nemusia platiť za prepravu MHD," povedal viceprimátor Bratislavy Juraj Káčer. Mesto má takisto dohodu s cechom taxikárov.

 

Taxislužby by nemali byť predražené

Chcú predísť tomu, aby taxikári nezneužívali majstrovstvá na to, že budú účtovať predražené cestovné. Počas minulých majstrovstiev v roku 2011 boli taxíky označené nálepkou fair play, ktorá zaručovala, že konkrétny taxikár sa riadi etickým kódexom a neoklame cestujúceho. Podobné označenia plánuje mesto po dohode s taxikármi aj počas tohtoročných majstrovstiev.

 

 

 

 

 reklama


Zdroj: netky RB

Foto:  TASR/netky.skNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok