Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
8. aug. 2020Oskár
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Branislav Gröhling
Branislav Gröhling
11.06.2020 14:58 Domov
REPORTÁŽ: Gröhling potvrdil, že pre letné školy pôjde pol milióna eur
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
11.06.2020 14:58 Domov

REPORTÁŽ: Gröhling potvrdil, že pre letné školy pôjde pol milióna eurBRATISLAVA - Na letné školy rozdelí Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR pol milióna eur. V dnešných hodinách to počas tlačovej konferencie uviedol šéf rezortu školstva Branislav Gröhling (SaS).


 

Pre žiakov dobrovoľné 

Dobrovoľné letné školy majú žiakom pomôcť vyrovnať rozdiely vo vedomostiach a zručnostiach, ktoré vznikli alebo sa prehĺbili v dôsledky koronakrízy. Vzdelávanie by malo mať zážitkový, hravý a tvorivý charakter. Gröhling uviedol, že letné školy budú dobrovoľné pre žiakov, učiteľov aj základné školy. Ich hlavným cieľom bude ponúknuť deťom zmysluplné využitie času s výchovno-vzdelávacou náplňou.

 

Nebude to ako v škole

Letné školy sú súčasťou opatrení ministerstva školstva na zmiernenie dôsledkov krízového obdobia počas epidémie ochorenia COVID-19, ktoré vznikli ako dôsledok prerušenia vyučovania na školách. Letná škola podľa ministra nekopíruje klasickú výučbu, ale mala by prispieť k stimulácii výchovno-vzdelávacieho procesu.

 

"Veľa škôl robilo rôzne letné aktivity pre žiakov aj v minulosti. Prvýkrát tieto školy finančne podporíme, a to sumou pol milióna eur. Vieme, že tieto aktivity budú pre mnohých žiakov veľmi prínosné, nielen pre zavretie škôl v posledných mesiacoch, ale aj ako príprava na september a na návrat do tried," poznamenal minister školstva.

 

 

Učiť nemusia len pedagógovia 

Letná škola má trvať od pondelka do piatka. Minister poznamenal, že každý žiadateľ môže požiadať o peniaze na jeden až tri týždňové termíny v období posledných troch augustových týždňov (10. – 28. 8.). Zloženie tried alebo skupín je na organizátoroch, rovnako ako aj voľba priestorov. Výučbu môžu zabezpečiť pedagogickí a odborní zamestnanci škôl, ale aj tímy rozšírené o študentov pedagogiky, sociálnych pracovníkov či dobrovoľníkovŠkoly môžu pripraviť aktivity v spolupráci s centrami voľného času, komunitnými centrami, univerzitami či mimovládnymi organizáciami. "Takáto spolupráca bude pozitívne hodnotená pri celkovom vyhodnocovaní rozvojových projektov letných škôl," poznamenal minister.

 

Získanie finančných prostriedkov 

Žiadatelia môžu získať 500 eur na letnú školu v trvaní štyri až šesť hodín denne a 800 eur v prípade, že deti budú v škole sedem až desať hodín za deň. Minister poznamenal, že v jednom cykle odporúčajú 20 žiakov. Školy môžu realizovať aktivity aj súbežne vo viacerých skupinách. "Podporíme zhruba 625 až 1000 týždňov v rámci vzdelávania," uviedol Gröhling. Každý žiadateľ môže získať za letnú školu najviac 2600 eur.

 

 

Termín podania žiadostí

Žiadatelia musia podľa Gröhlinga vypracovať a zaslať projekty na ministerstvo školstva do 26. júna. Vyhodnotenie zverejní rezort školstva do 10. júla. Bližšie informácie, ako aj príklady aktivít sú zverejnené na stránke ministerstva.reklama


Zdroj: TASR/Netky Lukáš Čief

Foto:  Unsplash, TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok