Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
26. okt. 2021Demeter
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Minister školstva Branislav Gröhling.
Minister školstva Branislav Gröhling.
05.08.2021 11:35 Reportáže
REPORTÁŽ: Ministerstvo školstva štartuje kampaň na podporu očkovania!
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
05.08.2021 11:35 Reportáže

REPORTÁŽ: Ministerstvo školstva štartuje kampaň na podporu očkovania!BRATISLAVA - Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky spúšťa kampaň na podporu očkovania proti ochoreniu COVID-19.


 

Na dnešnej tlačovej konferencii to povedal minister školstva Branislav Gröhling. V rámci kampane Za otvorené školy plánuje minister so svojím tímom navštevovať županov, primátorov a starostov v jednotlivých regiónoch. Tým budú odporúčať, aby ľudia žijúci v ich území využili najbližšie týždne na zaočkovanie sa proti koronavírusu.

 

Prečítajte si: Igor Matovič chce hlavu štátnej úradníčky! Nazvala nezaočkovaných „tupelami“

 

Ako to bude prebiehať?
V pondelok 16. augusta spustí MŠVVaŠ SR callcentrum, ktorého úlohou bude kontaktovať primátorov a starostov jednotlivých miest a obcí s nízkou mierou zaočkovanosti a pediatrov vyzývať ich, aby sa pridali ku kampani.

 

 

Kedy sa dozvieme nové školské opatrenia?

Ako budú vyzerať opatrenia na školách na začiatku školského roka, bude minister Gröhling informovať v utorok 17. augusta. Šéf rezortu školstva však priblížil, že od budúceho školského roka nebudú školy zatvárané na základe jeho rozhodnutia alebo rozhodnutia ministerstva školstva, ale na základe rozhodnutí regionálnych úradov verejného zdravotníctva. Tie o opatreniach na jednotlivých školách rozhodnú na základe aktuálnej situácie. Podľa Gröhlinga aktuálne údaje ukazujú, že na Slovensku je viac ako 10 okresov, v ktorých nárast počtu prípadov naznačuje, že školy v nich by mohli byť zatvorené už na konci septembra.

 „Od miery zaočkovanosti bude závisieť aj fungovanie škôl. Máme okresy, kde je zaočkovanosť vysoká. Na druhej strane však máme okresy, ktoré majú veľmi nízku zaočkovanosť a tam je výrazný predpoklad, že vzniknú ohniská nákazy na jednotlivých školách,“ povedal Gröhling.

 

Čo s ohniskami na školách?

V prípade vzniku ohnísk nákazy podľa neho hrozí, že sa triedy budú dostávať do karantény a tým pádom budú nútené prejsť na dištančné vzdelávanie. Otázka povinného očkovania pre ľudí v jednotlivých profesiách podľa neho aktuálne nie je v rámci vládnej koalície na stole. Ak by sa ňou však vláda začala zaoberať, Gröhling by podporil, aby boli učitelia zaradení medzi zamestnancov, pre ktorých bude platiť povinnosť absolvovania očkovania.

 

 

Župy by sa mali tiež posnažiť 
Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba uviedol, že župa urobí všetko pre to, aby sa zatváranie škôl už nemuselo opakovať. Dištančné vzdelávanie podľa neho nie je plnohodnotnou náhradou prezenčného vzdelávania. Droba vyzval pandemickú komisiu a vládu, aby pri opatreniach zohľadňovali aj mieru zaočkovanosti obyvateľstva. Bratislavský kraj, v ktorom je zaočkovaných už 60 percent obyvateľov, by podľa neho nemal byť pandemickými opatreniami obmedzený rovnako ako kraje, v ktorých je miera zaočkovanosti napríklad 20 percent.

 

 

Očkovanie v Bratislave počas najbližších dní
Starosta bratislavskej mestskej časti Ružinov Martin Chren vyzval rodičov, aby sa dali zaočkovať v záujme svojich detí. Lekár Bratislavského samosprávneho kraja Tomáš Szalay uviedol, že veľkokapacitné očkovacie centrum zriadené na Národnom futbalovom štadióne od začiatku svojho fungovania zaočkovalo približne 260-tisíc ľudí. Szalay dodal, že v sobotu 7. augusta budú vo veľkokapacitnom očkovacom centre prítomní aj pediatri, ktorí v prípade záujmu zaočkujú proti ochoreniu COVID-19 i deti. Rovnakú možnosť budú mať deti aj budúcu sobotu 14. augusta v poliklinike v Karlovej Vsi.
 reklama


Zdroj: TB Ministerstvo školstva, vedy a výskumu/ Netky KP

Foto:  Netky Maroš BednárNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok