Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
14. aug. 2020Mojmír
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Národná rada Slovenskej republiky, Bratislava
Národná rada Slovenskej republiky, Bratislava
04.05.2020 14:59 Domov
REPORTÁŽ: Reformu verejnej správy bude mať na starosti špeciálna komisia v NRSR
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
04.05.2020 14:59 Domov

REPORTÁŽ: Reformu verejnej správy bude mať na starosti špeciálna komisia v NRSRBRATISLAVA - Komisia bude zriadená pod parlamentným výborom pre verejnú správu a regionálny rozvoj. Zastúpenie v nej budú mať aj Združenie samosprávnych krajov SK8, Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS), Únia miest Slovenska (ÚMS) či štátne orgány.


 

Dokončenie je v súlade s PVV 

Šéf parlamentu Boris Kollár na dnešnej tlačovej konferencii predostrel, že je potrebné dobudovať reformu štátnej správy a regionálnu reformu. Predseda Výboru NR SR pre verejnú správu a regionálny rozvoj Jozef Lukáč (Sme rodina) preto podľa slov Kollára zriaďuje v parlamente špeciálnu komisiu, v ktorej bude mať svoje miesto aj SK8. "Predsedovia samosprávnych krajov majú v NR SR dvere otvorené. Reformu treba dokončiť. Je to aj v súlade s programovým vyhlásením vlády (PVV)," skonštatoval Kollár s tým, že SK8 zastupuje 100 percent obyvateľov Slovenska a ich hlas musí byť vypočutý.

 

 

Výbor bude pracovať pod vládou 

Predseda Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) Jozef Viskupič, ktorý je zároveň predsedom SK8, priblížil, že na stretnutí, ktoré sa konalo v dnešných hodinách, s predsedom parlamentu riešili najmä reformu verejnej správy. Viskupič tvrdí, že prišiel čas na to, aby táto reforma bola dotiahnutá do konca. "V PVV sa na tento účel spomína zriadenie výboru, ktorý bude pod vládou pracovať, a je dobré, že na úrovni NR SR sa zriadi komisia. Účelom komisie je dať na stôl otázky, ktoré otvára ZMOS, ÚMS a SK8, aby sme v procese dokončenia transformácie verejnej správy mohli pokročiť," uviedol.

 

 

Zmena financovania či väčšia stabilita 

Združenie SK8 preberalo s Kollárom aj možnú zmenu financovania samospráv. "Nechceme byť viac akoby rozpočtovými organizáciami štátu tým, že sme priamo závislí od jednej dane, a to dane z príjmu fyzických osôb," povedal predseda TTSK. Na úrovni parlamentu navrhuje otvoriť diskusiu o lepšom a stabilnejšom modeli samospráv, či už z hľadiská obcí, miest, ale aj vyšších územných celkov. SK8 volá aj po vzniku doložky pri prijímaní zákonov na účely samospráv, kde by sa mohli samosprávy priamo vyjadriť a vstúpiť do legislatívneho procesu.

 

 

 

 reklama


Zdroj: TASR/Netky Lukáš Čief

Foto:  Netky Maroš Bednár, TASR, PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok