Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
29. sep. 2020Michal
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling a Miroslava Hapalová z iniciatívy To dá rozum.
Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling a Miroslava Hapalová z iniciatívy To dá rozum.
25.03.2020 17:10 Domov
REPORTÁŽ: Rezort školstva spustil portál na domácu výučbu žiakov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
25.03.2020 17:10 Domov

REPORTÁŽ: Rezort školstva spustil portál na domácu výučbu žiakovBRATISLAVA - Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR (MŠVVaŠ SR) spustilo portál na podporu dištančného vzdelávania. Poslúžiť má ako nástroj oficiálnej komunikácie počas prerušeného vyučovania na školách v čase mimoriadneho stavu v súvislosti s pandémiou.


 

Cieľ stránky

Poskytovať informácie nielen pedagógom a odborným zamestnancom, ale aj zriaďovateľom škôl, žiakom a rodičom. Sú na nej zhrnuté všetky dôležité termíny a usmernenia pre školy a školské zariadenia, no Gröhling chápe, že vyučovanie v škole nenahradia úplne. Verí však, že portál www.ucimenadialku.sk pomôže mnohým učiteľom v ich práci.

 

Výroba 

Na stránke sa podieľala Slovenská komora učiteľov (SKU), Centrum inkluzívneho vzdelávania, To dá rozum, Komenského inštitút, či iniciatíva Deti nepočkajú spolu so zástupcami Inštitútu vzdelávacej politiky ministerstva školstva. Viktor Križo zo SKU odporúča, aby všetky zložky komunikovali partnersky a rovnocenne. 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa .týždeň (@tyzden.sk),

 

Obsah stránky
Rodičia a žiaci môžu na stráne nájsť aj prehľad elektronických zdrojov dostupných on-line. Zoznam sa zameriava na zdroje pre materské, základné a stredné školy. Nachádzajú sa tu odkazy na rozmanité druhy materiálov.

 

Podpora nielen pre pedegógov

Do zoznamu zaradili výlučne zdroje, ktoré sú v slovenskom alebo českom jazyku a vo väčšine prípadov sú dostupné zadarmo. Súčasťou webstránky je aj prehľad dostupných komunikačných nástrojov a platforiem, elektronických zdrojov a existujúcej podpory pre školy, pedagogických a odborných zamestnancov ako aj pre rodičov. 

 

 

Vydelávanie pred TV 
Od pondelka 30. marca by zároveň mala verejnoprávna televízia vysielať pre žiakov od 9:15 do 11:00. Do programu by mala začleniť prvky vzdelávania pre deti zo sociálne znevýhodneného prostredia či pre tie so zdravotným postihnutím. Minister dnes na tlačovej besede priblížil, že vysielanie bude tlmočené do znakovej reči.

 reklama


Zdroj: SITA/Netky Lukáš Čief

Foto:  Netky Maroš Bednár, TASR, Pixabay, InstagramNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok