Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
1. dec. 2021Edmund
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Sprava minister financií SR Eduard Heger a riaditeľ Inštitútu finančnej politiky Eduard Hagara počas tlačovej konferencie na tému: Predstavenie Národného integrovaného reformného plánu - Moderné a úspešné Slovensko.
Sprava minister financií SR Eduard Heger a riaditeľ Inštitútu finančnej politiky Eduard Hagara počas tlačovej konferencie na tému: Predstavenie Národného integrovaného reformného plánu - Moderné a úspešné Slovensko.
05.10.2020 16:05 Domov
REPORTÁŽ: Slováci sa môžu zapojiť do diskusie k navrhovaným reformám, uviedol Heger
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
05.10.2020 16:05 Domov

REPORTÁŽ: Slováci sa môžu zapojiť do diskusie k navrhovaným reformám, uviedol HegerBRATISLAVA - Slovensko potrebuje opravy a stojí pred veľkými výzvami v rôznych oblastiach. K zlepšeniu má prispieť dokument Moderné a úspešné Slovensko. Myslí si to minister financií Eduard Heger (OĽANO), ktorý zároveň uviedol, že od pondelka je otvorený priestor na verejnú diskusiu k predstaveným reformám.


 

Cesta k modernému Slovensku 

Dokument pozostáva z ôsmich oblastí, v ktorých sú zadefinované potrebné reformy. "Sú to reformy, z ktorých časť bude súčasťou plánu obnovy. Na to, aby sa Slovensko stalo moderné a úspešné, potrebuje absolvovať tieto reformy," podotkol v dnešných hodinách na tlačovej konferencii Heger.

 

4 kroky k úspechu 

Uviedol však, že to nebude len práca na štyri roky. "Veríme, že tieto reformy nás môžu katapultovať do vyššej kvality života. Budeme mať vzdelávanie, ktoré bude magnetom pre deti a mladých ľudí, takisto zdravotníctvo, ktoré bude poskytovať kvalitné služby pacientom a dôstojné pracovné podmienky pre lekárov a zdravotné sestry," predostrel minister financií. Rovnako sa vyjadril aj za kvalitné podnikateľské prostredie. Ako štvrtý krok obnovy vidí reformu verejnej správy.

 

 

Podľa ministra sú však potrebné aj zdravé verejné financie. "Od toho sa bude odvíjať, ako budeme financovať všetky potrebné opravy. Peniaze, ktoré spravuje štát, sú peniaze občanov, štát je len správca a má ich spravovať čo najlepšie," myslí si Heger.

 

Verejnosť sa môže priamo zapojiť

Minister zároveň uviedol, že očakáva verejnú diskusiu o týchto reformách. "Verejnosť môže vyberať z tohto menu. Možno sú tu niektoré veci, ktoré sa niekomu nebudú páčiť, radi si vypočujeme iný názor na niektoré reformy, ktoré sú navrhnuté. Dnes otvárame túto diskusiu,“ dodal Heger.

 

 

Riaditeľ Inštitútu finančnej politiky Eduard Hagara uviedol viaceré oblasti, v ktorých je potrebné urobiť zmeny. Najväčšie priority vidí určite v zdravotníctve a z pohľadu Európskej komisie (EK) je to aj zelená ekonomika. EK požaduje, aby boli jasne stanovené míľniky, ktoré bude potrebné dosahovať.

 

Zatiaľ "len" prípravy 

V súčasnosti sa Slovensko nachádza vo fáze prípravy plánu obnovy, ktorý čerpá z dokumentu Moderné a úspešné Slovensko. Definitívny plán obnovy musí byť predložený EK najneskôr do 30. apríla 2021, avšak najskôr až po schválení príslušnej legislatívy na európskej úrovni, čo by malo byť v januári 2021.

 

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR/Netky Lukáš Čief

Foto:  Netky Maroš Bednár, TASR/jakub Kotian, Pixabay, PexelsNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok