Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
4. jún. 2020Lenka
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (Za ľudí)
ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (Za ľudí)
09.04.2020 17:39 Domov
REPORTÁŽ: Striedavá starostlivosť o dieťa by sa mala rešpektovať aj počas pandémie
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
09.04.2020 17:39 Domov

REPORTÁŽ: Striedavá starostlivosť o dieťa by sa mala rešpektovať aj počas pandémieBRATISLAVA - Samotná pandémia nie je dôvodom na to, aby sa pri striedavej starostlivosti nerešpektovalo rozhodnutie súdu. Dôležité je však zvážiť každý prípad a konkrétnu situáciu.


 

Rozhodnutie súdu 

Po dnešnom rokovaní vlády to povedala ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) v súvislosti so šírením nového koronavírusu. "Určite samotná skutočnosť, že na Slovensku čelíme pandémii, nemôže byť sama o sebe dôvodom, aby sa rozhodnutie súdu alebo dohoda rodičov o striedavej starostlivosti nerešpektovali," vysvetlila Kolíková. Zdôraznila, že vždy platí to, čo je v rozhodnutí súdu, závisí však aj od konkrétnych prípadov.

 

 

Ochrana zdravia vs. práva dieťaťa a rodičov

Nemuselo by to platiť napríklad, ak by sa jeden z rodičov vracal zo zahraničia a musel by ísť do karantény. Podotkla, že na jednej strane je zákon o ochrane zdravia a na druhej samotné práva dieťaťa a rodičov. Ak existujú dva zákony, ktoré si na prvý pohľad protirečia, treba ich podľa jej slov vykladať v zmysle ústavných práv. "Tu treba posúdiť každú konkrétnu situáciu," dodala.

 

 

Vyživovacia povinnosť

Kolíková sa vyjadrila aj k vyplácaniu výživného počas krízy. Zdôraznila, že vyživovacia povinnosť je nevyhnutná. Vláda podľa jej slov hľadá možnosti ako pomôcť ľuďom počas krízy aj v prípade zabezpečenia príjmu.

 

 

 

 reklama


Zdroj: TASR/Netky Lukáš Čief

Foto:  Netky Maroš Bednár, TASR, PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok