Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Exkluzívne rozhovory pre Netky.sk
11. aug. 2020Zuzana
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Exkluzívne rozhovory pre Netky.sk. Otvorte časovú os udalostí.
Už po 22-krát si uctíme výnimočné osobnosti kultúrnej,vedeckej,hospodárskej i umeleckej sféry
Už po 22-krát si uctíme výnimočné osobnosti kultúrnej,vedeckej,hospodárskej i umeleckej sféry
23.01.2019 17:59 Domov
Reportáž: Tradícia ocenenia Krištáľové krídlo pokračuje
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
23.01.2019 17:59 Domov

Reportáž: Tradícia ocenenia Krištáľové krídlo pokračujeBRATISLAVA-Dvadsiaty druhý ročník oceňovania najvýznamnejších osobností Slovenska sa nezadržateľne blíži.O laureátoch Krištáľového krídla za rok 2018 sa rozhodne v nedeľu 27. januára v Novej budove Slovenského národného divadla.Slávnostný galavečer s veľkolepým programom odvysiela v priamom prenose o 20:30 Jednotka RTVS.


Už po 22-krát si uctíme výnimočné osobnosti kultúrnej,vedeckej,hospodárskej i umeleckej sféry. O nominovaných v desiatich kategóriach rozhodli odborné poroty v tajnom hlasovaní. Prestížne ocenenie tak majú na dosah supiny IMT Smile a HEX publicista Gregor Martin Papucsek, operný spevák Miroslav Dvorský, paralympijské zjazdárky Henrieta Farkašová a Natália Šubrtová, speváčka Katarína Knechtová a další.

 

 „Medzi nominovanými je čoraz viac úspešných mladých ľudí.Majú energiu, zdroje, informácie a chuť pracovať na svojom zdokonaľovaní. Sú otvorení novým myšlienkam a nápadom.Teší ma to, pretože Krištáľové krídlo nie je len ocenením celoživotného diela, ale v prvom rade vyzdvihuje konkrétny počin za daný rok,“ uviedla autorka a producentka Krištálového krídla Mária Vaškovičová a dodala:

 

 „ Tradícia je putom životaschopných a Krištáľové krídlo má stále väčšiu hodnotu.Oceňuje ľudí, ktorí zostali žiť, pracovať a tvoriť na Slovensku.“

Do top trojice v tohtoročnej novej kategórií Inovácie a startupy sa dostal aj mladý doktor Tomáš Brngál,spoluautor aplikáci VIRTUAL MEDICINE, ktorá umožnila desaťtisícom ľudí z viac ako 150 krajín sveta nahliadnuť na tie najdetailnejšie zákutia ľudského tela pomocou virtuálnej reality.

 

Počas štúdia na skúšku z anatomie som kreslil po svojom tele štruktúry,svaly,cievy a predstavoval som si, že by som mal zariadenie, ktorým som sa pozrel na ruku a videl ich,“ vysvetlil Tomáš.

 

Mená laureátov 22. ročníka Krištáľového krídla sa dozvieme na veľkolepom galavečere v priamom prenose 27. januára 2019 o 20:30 na Jednotke.

 

„ Zatiaľ sú všety obálky zapečatené. Otvoria sa až krátko pred začiatkom galavečera za prítomnosti predsedov jednotlivých porôt a médií,“ upresnil predseda Veľkej poroty Krištálového krídla a predseda predstavenstva COOP Jednota Slovensko Gabriel Csollár.Známa je laureátka mimoriadnej ceny za celoživotné dielo. Tú si v tomto ročníku prevezme Mudr. Kristína Križanová, odborníčka pre paliatívnu medicínu na Slovensku.

 

Slávnostný 22. ročník prinesie divákom okrem nových laureátov aj bohatý kultúrny zážitok.Hostiteľmi galavečera sú Karin Hajdu a Libor Bouček. V sprievode Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu pod vedením dirigenta Adriana Kokoša v programe uvidíte Andreu Zimanyiovú, Carmel Paradise, Moniku Bagárovú, Miroslava Žbirku a Katarínu Knechtovú.

"Rok 2018 sa niesol v duchu osláv a pripomínania si 100 rokov vzniku Česko-Slovenska.V tomto pompéznom duchu si tanečná skupina Old School Brothers na slávnostné otvorenie galavečera pripravila nevídanú šou.Veľkou perlou v programe je aj svetoznáme hudobné zoskupenie Janoska Ensemble.Takisto vnímame,že ro 2018 bol smutným rokom.Opustilo nás veľa úžasných osobností.Uctíme si ich spomienkovým medailonom v sprievode kultovej piesne Lipová lýžka, ktorá je známa vdaka jej dlhoročnému interpretovi.Je ním Michal Dočolomanský," priblížil režisér galavečera Nikita Slovák

 

Vo videu sme vyspovedali moderátkorku večera Karin Hajdu, Luboša Šrámeka a hlavnú organizátorku 22.ročníka Krištálového krídla Máriu Vaškovičovú o tom čo pre nich Krištálové krídlo znamená a aké su ich sny a životné hodnoty. 

Krištáľové krídlo je každoročne udeľované ocenenie osobnostiam na Slovensku,ktoré dosiahli vo svojom odbore mimoriadny úspech.Ocenenie je udeľované od roku 1997 v rôznych oblastiach spoločenského, kulturného, hospodarského a verejného života.reklama


Zdroj: P.B. Netky.sk

Foto:  M.B.Netky.skNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok