Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava -1°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
29.03.2018 17:54 Ekonomika
Rezort dopravy zrušil tender na Informačný systém výstavby za 44,7 mil. eur
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
29.03.2018 17:54 Ekonomika

Rezort dopravy zrušil tender na Informačný systém výstavby za 44,7 mil. eurBRATISLAVA - Ministerstvo dopravy a výstavby SR zrušilo verejnú súťaž na Informačný systém výstavby (ISV) za predpokladanú cenu 44,7 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (53,64 mil. eur vrátane DPH). Zdôvodnilo to tým, že riadiaci výbor prioritnej osi 7 Informačná spoločnosť v rámci Operačného programu Integrovaná infraštruktúra 2014 - 2020 neschválil zámer národného projektu, vrátane štúdie uskutočniteľnosti.


Oznámil to Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu ako sprostredkovateľský orgán pre uvedený operačný program. Rezort dopravy tak nemohol počítať s financovaním projektu z prostriedkov Európskej únie, ako pôvodne očakával, ani uzatvoriť zmluvu bez finančného krytia. V prípade neschválenia zmluvy o poskytnutí nenávratného finančného príspevku si vyhradil právo nepodpísať zmluvu s úspešných uchádzačom.

Tender na Informačný systém výstavby vyhlásilo ministerstvo dopravy ešte pod vedením ministra Jána Počiatka (Smer-SD) v lete 2015. Podmienky súťaže sa viackrát menili, vrátane hodnotiacich kritérií. Ponuku predložilo päť uchádzačov, otvárali sa cenové návrhy troch z nich, keďže dvaja boli vylúčení. Najnižšiu cenu za zhotovenie diela, údržbu a zabezpečenie podpory prevádzky počas piatich rokov navrhla spoločnosť Asseco Central Europe, a. s., a to 42,06 mil. eur vrátane DPH (z toho za zhotovenie diela 25,19 mil. eur). Spoločnosť Datalan, a. s., predložila ponuku vo výške 42,99 mil. eur (25,66 mil. eur) a Allexis, s. r. o., za 53,04 mil. eur (23,69 mil. eur).
 reklama


Zdroj: SITA

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok