Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
2. júl. 2022Berta
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling
Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling
07.03.2021 13:35 Domov
Rezort školstva predstavil projekt, ktorého cieľom je skvalitniť vzdelávanie dospelých
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
07.03.2021 13:35 Domov

Rezort školstva predstavil projekt, ktorého cieľom je skvalitniť vzdelávanie dospelýchBRATISLAVA - Schválený projekt s názvom One Štátneho inštitútu odborného vzdelávania (ŠIOV) s nadnárodným rozmerom má zlepšiť vzdelávanie dospelých a organizácie podporujúce toto vzdelanie.


Uviedlo to Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR na svojej webstránke. Priblížilo, že výstupom bude príručka dobrej praxe, spoločná stratégia na budovanie kapacít vzdelávania dospelých, akčné plány a protokoly na jej uskutočnenie.

 

Efektívnejšie vzdelávanie dospelých

Jeho súčasťou budú tiež odporúčania pre tvorcov politík na regionálnej a národnej úrovni. Na výsledky projektu budú môcť nadviazať neskôr aj Európske vzdelávacie inštitúcie dospelých.

Ministerstvo vysvetlilo, že projekt by mal zlepšiť fungovanie národných sietí organizácií vzdelávajúcich dospelých v rámci Európy.

 

Slovensko si cez neho vytvorí siete s poskytovateľmi vzdelávania v Taliansku a Portugalsku. Vo svojich činnostiach sa upriami hlavne na poradenské služby, propagáciu, aktívnu účasť dospelých na vzdelávaní aj overovanie neformálneho vzdelávania.

 

Cieľom je potlačiť sociálnu exklúziu

Organizácie a inštitúcie partnerských krajín budú v projekte do značnej miery využívať metódu European Peer Review.

 

Tá na základe predchádzajúcich skúseností pomáha rozširovať spoluprácu v oblasti vzdelávania. Je tiež príležitosťou na vzájomné učenie sa a profesionálny rast.

 

„Projekt One má zefektívniť aplikovanie európskych politík v tejto oblasti do praxe, potlačiť sociálnu exklúziu, chudobu a nezamestnanosť. Očakáva sa od neho posilnenie postavenia dospelých, obzvlášť nízkokvalifikovaných ľudí,“ konštatovalo ministerstvo.
 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/Netky Katarína Žáková

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok