Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
19. apr. 2021Jela
BratislavaBratislava 13°
Biblia
TV program
Moje Netky
Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling
Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling
07.03.2021 13:35 Domov
Rezort školstva predstavil projekt, ktorého cieľom je skvalitniť vzdelávanie dospelých
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
07.03.2021 13:35 Domov

Rezort školstva predstavil projekt, ktorého cieľom je skvalitniť vzdelávanie dospelýchBRATISLAVA - Schválený projekt s názvom One Štátneho inštitútu odborného vzdelávania (ŠIOV) s nadnárodným rozmerom má zlepšiť vzdelávanie dospelých a organizácie podporujúce toto vzdelanie.


Uviedlo to Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR na svojej webstránke. Priblížilo, že výstupom bude príručka dobrej praxe, spoločná stratégia na budovanie kapacít vzdelávania dospelých, akčné plány a protokoly na jej uskutočnenie.

 

Efektívnejšie vzdelávanie dospelých

Jeho súčasťou budú tiež odporúčania pre tvorcov politík na regionálnej a národnej úrovni. Na výsledky projektu budú môcť nadviazať neskôr aj Európske vzdelávacie inštitúcie dospelých.

Ministerstvo vysvetlilo, že projekt by mal zlepšiť fungovanie národných sietí organizácií vzdelávajúcich dospelých v rámci Európy.

 

Slovensko si cez neho vytvorí siete s poskytovateľmi vzdelávania v Taliansku a Portugalsku. Vo svojich činnostiach sa upriami hlavne na poradenské služby, propagáciu, aktívnu účasť dospelých na vzdelávaní aj overovanie neformálneho vzdelávania.

 

Cieľom je potlačiť sociálnu exklúziu

Organizácie a inštitúcie partnerských krajín budú v projekte do značnej miery využívať metódu European Peer Review.

 

Tá na základe predchádzajúcich skúseností pomáha rozširovať spoluprácu v oblasti vzdelávania. Je tiež príležitosťou na vzájomné učenie sa a profesionálny rast.

 

„Projekt One má zefektívniť aplikovanie európskych politík v tejto oblasti do praxe, potlačiť sociálnu exklúziu, chudobu a nezamestnanosť. Očakáva sa od neho posilnenie postavenia dospelých, obzvlášť nízkokvalifikovaných ľudí,“ konštatovalo ministerstvo.
 reklama


Zdroj: SITA/Netky Katarína Žáková

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok