Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
11. aug. 2020Zuzana
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
20.06.2017 11:04 Ekonomika
Rezort spravodlivosti pripomína povinnosť firiem zapísať sa do registra partnerov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
20.06.2017 11:04 Ekonomika

Rezort spravodlivosti pripomína povinnosť firiem zapísať sa do registra partnerov



BRATISLAVA - Firmy, ktoré chcú obchodovať so štátom v objeme vyššom ako 100 tisíc eur alebo v celkovej sume 250 tisíc eur za kalendárny rok, musia byť zapísané v registri partnerov verejného sektora do konca júla tohto roka. Informoval o tom hovorca Ministerstva spravodlivosti SR Peter Bubla. Povinnosť firiem zapísať sa do registra vyplýva z takzvaného protischránkového zákona, ktorý je platný od začiatku februára tohto roka.


Firmy, ktoré obchodovali so štátom pred účinnosťou protischránkového zákona, dostali pol roka na dodatočné zaregistrovanie sa v novom registri. Platí to pre tie spoločnosti, ktoré majú so štátom platné zmluvy a spĺňajú podmienky podľa novej právnej úpravy. Firmy, ktoré boli zapísané v pôvodnom registri konečných užívateľov výhod na Úrade pre verejné obstarávanie, ale nespĺňajú podmienky podľa novej právnej úpravy, napríklad z dôvodu, že nadobúdajú plnenia len pod limit uvedený v zákone, preregistráciu absolvovať nemusia. Po skončení prechodného obdobia budú bez následného uloženia sankcie z registra vymazané.

Bubla pripomína, že povinnosť registrácie sa vzťahuje aj na zdravotné poisťovne, poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, držiteľov banského oprávnenia, držiteľov povolení na podnikanie podľa zákona o energetike, osoby poverené správcom výberu úhrady diaľničnej známky, ako aj osoby poverené správcom výberu mýta.

Ak sa firmy do 31. júla tohto roka do registra nezapíšu, štát môže odstúpiť od zmluvy alebo prestať plniť svoje záväzky bez akýchkoľvek sankcií. Do polovice júna rezort spravodlivosti v registri partnerov verejného sektora zaznamenal 2 612 zapísaných subjektov. Ďalších 11 194 subjektov bolo do neho preradených z registra konečných užívateľov výhod, ktorý viedol Úrad pre verejné obstarávanie.
 



reklama


Zdroj: SITA

Foto:  SITA



Našli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok