Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
31. júl. 2021Ignác
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Postavička inteligentného robota z ďalšieho obľúbeného filmu, ktorý predpovedal umelú inteligenciu.
Postavička inteligentného robota z ďalšieho obľúbeného filmu, ktorý predpovedal umelú inteligenciu.
24.10.2020 14:55 Relax
Roboty budúcnosti nám posielajú pomyselný odkaz, aby sme nezabudli na túto vedu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
24.10.2020 14:55 Relax

Roboty budúcnosti nám posielajú pomyselný odkaz, aby sme nezabudli na túto veduDokážu ovládať žalúzie, alebo zamykať dvere. No dokonca na príkaz svojho pána prehrajú hudbu. Aj taký je svet moderných technológií.


Moderná technika v 21. storočí skutočne vie poriadne uľahčiť život. Mnohé zariadenia dnes ešte stále pôsobia ako zo sci-fi filmu, a to aj preto, že ešte nie sú také rozšírené medzi ľuďmi. No aby sme dokázali naplno prijať rôzne roboty, musíme aj ako spoločnosť zmeniť správanie. Napríklad nenakupovať bezmyšlienkovito.

 

 

Rozhodovanie cez dáta

„Do budúcnosti sa počíta, že umelá inteligencia sa sama dokáže orientovať v prostredí,“ uvádza kanál TopTrendingCZ s tým, že dokážu triediť aj informácie a samostatne sa na základe ich analýzy rozhodovať. No analytik a  prognostik Slovenskej akadémie vied Peter Staněk dvíha varovný prst.

 

Zmena návykov

Je presvedčený, že ak chceme zaviesť umelú inteligenciu do našich životov, musíme sa aj sami stať viacej logickými. Keďže roboty budú konať na základe logiky, nemali by sme my napríklad nelogicky kupovať a potom vyhadzovať potraviny. Ak raz bude nakupovať za nás umelá inteligencia, tak tá určite nekúpi plnú chladničku, keď v domácnosti napríklad žije jediný človek.

 

Budú bežné

Raz môže byť umelá inteligencia takmer všade. „Príkladom môže byť super-počítač Watson od IBM, ktorý je schopný z predložených dát vypracovať štúdie a účinné riešenia,“ zdôrazňuje youtube-kanál.

Už dnes exitujú zariadenia pre chytrú domácnosť, napríklad práve klimatizácie či vysávače. „Umelá inteligencia výrazne dopomôže racionalizovať naše životy a bežné činnosti,“ potvrdzuje TopTrendingCZ slová Staněka.

 

 

Ako Knight Rider

Súčasťou raz budú, podobne ako to bolo predpovedané v rôznych filmoch, aj autá, ktoré sa budú pohybovať autonómne. Taký bol napríklad film s Arnoldom Schwarzenegerom Total recall či známy seriál Knight Rider o hovoriacom a autonómnom aute Kitt s hlavnou postavou Davidom Hasselhoffom. Už napríklad aj v ČR môžeme stretnúť rôzne malé autonómne vozidlá, no ešte bez účasti posádky.

 

Logika vs. imidž

No aj tu sa najprv musí zmeniť naše myslenie, lebo autonómne vozidlo určite neprekročí najvyššiu povolenú rýchlosť, čo je dnes symbolom sily a odvahy mnohých ľudí a porušovanie rôznych predpisov sa stalo pre nich až akousi návykovou látkou.reklama


Zdroj: Netky Michal Albert

Foto:  Unsplash / YouTubeNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok