Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
24. sep. 2021Ľuboš
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Legendárny crew z Pawn Stars. Najvyhľadávanejší obchod so starožitnosťami na celom svete.
Legendárny crew z Pawn Stars. Najvyhľadávanejší obchod so starožitnosťami na celom svete.
15.02.2021 16:49 Relax
Rodinný podnik v Las Vegas je známy po celom svete, nájdete tu najrôznejšie artefakty našej histórie
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
15.02.2021 16:49 Relax

Rodinný podnik v Las Vegas je známy po celom svete, nájdete tu najrôznejšie artefakty našej histórieZaujíma vás história a s ňou spojené zachovalé predmety, ktoré tu ostali po veľkých mužoch histórie, alebo bojoch, ktoré ovplyvnili chod celých civilizácii? Na kanáli History už vyše 17 rokov chodí program Pawn Stars a my sa vám teraz pokúsime priblížiť jeho vznik a celé jeho vysielanie.


Pawn Stars je americká reality show, ktorá sa od júla 2009 vysiela na stanici History. Celé série sa natáčajú v Las Vegas, v rodinnom podniku World Famous Gold & Silver Pawn Shop, kde kamera sníma aktivity rodinného biznisu počas celého dňa. Všetko to riadi Richard "Old Man" Harrison, jeho syn Rick a vnuk Corey "Big Hoss" s kamarátom Austinom "Chumlee" Russellom.

 

 

Spoločne nakupujú, predávajú a hodnotia predmety historickej hodnoty. Na kamere sú zachytení zákazníci, ktorí prídu do obchodu a dohadujú sa s Harrisonovcami o cene za artefakt či celé jeho pozadie v histórii ľudstva.

 

Pawn Stars načal svoju púť s Brentom MontgomerymColbym Gainesom zo spoločnosti Leftfield Pictures. Do Vegas prišli v jeden letný víkned a hneď im udrelo do očí množstvo artefaktov. Začali hneď uvažovať nad tým, či v meste nie sú špeciálne záložne so starožitnosťami s vysokou historickou hodnotou. Hľadali teda rodinný obchod, kde by mohli umiestniť kamery a vznikol by z toho televízny seriál. Uprednostnili nakoniec starožitníctvo so zlatom a striebrom neďaleko centra Las Vegas. Toto sa odohralo ešte v roku 2001.

 

 

Majiteľ a manažér Pawn Shop Rick Harrison sa takmer štyri roky pokúšal dostať svoj rodinný obchod do televízie, avšak neúspešne. I keď v roku 2003 sa objavili už v jednej z epizód "Insomniac s Davom Attellom".

 

Meno pre celú show 

Formát celého programu sa nakoniec vyvinul do dnes už známeho seriálu v rodinnom obchode. Názov seriálu mal byť pôvodne úplne iný. Pawning History sa však spoločnosti Leftfield nepáčil. Návrh Pawn Stars sa však už ujal a funguje tak dodnes. Tvorcovia sa zhodli na tom, že pomenovanie je jednoduché a ľahko zapamätateľné.

 

Dnes už patrí prevádzka k najvyhľadávanejším turistickým atrakciám v "meste hriechu". Z pôvodných 70 až 100 ľudí za deň, sa návštevnosť zvýšila na 1000 a viac. Showroom s historickými predmetmi sa musel zväčšiť nielen kvôli vyššej návštevnosti, ale aj z dôvodu väčšieho počtu artefaktov. 

 

 

Od roku 2009 sa už točí 17 sezón tohto seriálu. Posledná plánovaná bola na rok 2020. Avšak aj tu sa na jej prerušení, resp. zastavení natáčania podieľal negatívnym vplyvom COVID-19.

 

Samurajská mačeta 

Ako na ukážku sme si pre vás vybrali jednu z epizód z konca decembra 2019. V Pawn Stars sa práve natáčala epizóda o mačete. Malo ísť o skutočný historcký artefakt. Mačetu používali Samuraji v Japonsku. Japonský študent Soshu Ju Akihiro, tiež známy ako najlepší japonský kováč, ktorý sa venuje výrobe mečov, opisoval Harrisonovcom, prečo sa jedná o významný historický artefakt. Následne sa mačeta ponúkala prípadným zákazníkom.

 

 

Vyryté japonské symboly na čepeli dokazovali, že čepeľ bola vyrobená v roku 1863 a následne darovaná rebelovi Choshu, ktorý ochraňoval Japoncov pred praktikami vládnucej rodiny a proti Tokugawavovi, vojenskému veliteľovi. Nižšie vám ponúkame celú túto epizódu, ktorú si viete pozrieť aj s použitím slovenských tituliek.

 

 

 reklama


Zdroj: Netky Lukáš Čief

Foto:  Facebook, YouTubeNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok