17. okt. 2019Hedviga
Indický tenista Rohan Bopanna spoločne s Kanaďankou Gabrielou Dabrowskou (vpravo) s cennou trofejou
09.06.2017 11:16 Šport
Roland Garros: Grandslamový titul v mixe získala indicko - kanadská dvojica

Paríž - Indický tenista Rohan Bopanna spoločne s Kanaďankou Gabrielou Dabrowskou získali grandslamový titul v mixe. Vo štvrtkovom finále miešaných dvojíc na Roland Garros zdolali po dramatickom priebehu kolumbijsko-nemecký pár Robert Farah, Anna-Lena Grönefeldová 2:6, 6:2, 12:10. Farah s Grönefeldovou nevyužili v supertajbrejku dva mečbaly a za 67 minút zápas prehrali.

Dabrowská sa stala historicky prvou Kanaďankou s titulom z grandslamu. "Verím, že ste si všetci užili finále. Bola tam veľká snaha na oboch stranách," povedala 25-ročná tenistka v interview priamo na kurte. Spoločne s o 12 rokov starším Bopannom vyhrali finále ako siedmy najvyššie nasadený pár. V priebehu turnaja dominovali, do štvrtkového finále nestratili ani set.

mix - finále:

Rohan Bopanna, Gabriela Dabrowská (7-Ind./Kan.) - Robert Farah, Anna-Lena Grönefeldová (Kol./Nem.) 2:6, 6:2, 12:10