Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava 10°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
01.12.2016 15:46 Domov
Roma Spirit 2016 pozná svojich laureátov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
01.12.2016 15:46 Domov

Roma Spirit 2016 pozná svojich laureátovBRATISLAVA - Po ôsmy raz oceňovanie Roma Spirit spojilo ľudí, ktorých srdce bije v rovnakom rytme bez ohľadu na etnicitu, vierovyznanie či spoločenské postavenie. Rómsky duch ocenil tých, ktorí bez predsudkov prispievajú k tomu, aby bol svet lepším. TASR o tom dnes informoval Vladimír Čabák z Nadácie otvorenej spoločnosti.


Laureátov z 21 finálových nominácií vybrala medzinárodná odborná porota. Prvýkrát bolo odovzdané ocenenie v kategórii Kultúra, ktoré si prevzal Miloš Rác, za umelecké stvárnenie života rómskej komunity prostredníctvom maľby, kresby a sochárskeho umenia.

 

Ocenenie Roma Spirit 2016 si odniesli v kategórii Mimovládna organizácia občianske združenie Komunitné centrum menšín z Veľkého Krtíša. Porota ocenila ich aktivity súvisiace so správou a zvyšovaním kvality bývania pre sociálne znevýhodnených občanov angažovaním domovníkov z radov obyvateľov bytových domov. V kategórii Médiá ocenenie získala kampaň združenia Ľudia proti rasizmu - Zastavme šírenie nenávisti na internete, za online mediálne aktivity odmietajúce nenávistné postoje voči menšinám a Rómom i poukazujúca na nebezpečenstvá radikalizácie a extrémizmu v spoločnosti.

 

V kategórii Osobnosť patrí ocenenie pedagogičke Eve Gašparovej. Porota ocenila jej celoživotnú prácu a aktivity venované rozvoju rómskeho jazyka a vzdelávaniu v rómskom jazyku na Slovensku.

V kategórii Obec a mesto získala ocenenie obec Hlinné, ktorá realizáciou projektov zlepšujúcich oblasť bývania, vzdelávania a zdravia dlhodobo pozdvihuje sociálny status rómskej komunity a podporuje spoločenskú inklúziu.

 

V kategórii Spoločnosť, organizácia a zamestnávateľ dostalo ocenenie Roma Spirit 2016 súkromné gymnázium Zefyrína Jimenéza Mallu z Kremnice, za vytváranie podmienok pre inkluzívny prístup výchovy a vzdelávania uplatňovaním princípu pestovania hrdosti na rómsku národnosť. Porota Čin roka sa rozhodla oceniť Marcela Šaňa starostu Luníka IX, za angažovanosť a koordináciu vlny solidarity, mimoriadnej humanitárnej aktivity a pomoci pre postihnuté rodiny pri požiaroch na Luníku XI, v osade Mašličkovo.

 

Vyhlasovateľmi 8. ročníka Roma Spirit 2016 sú Asociácia pre kultúru, vzdelávanie a komunikáciu (ACEC), RTVS a Úrad splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity. Slávnostné odovzdávanie ocenení sa uskutočnilo v nedeľu (27. 11.) v budove Slovenského rozhlasu v Bratislave.reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok