Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Vláda SR 2020
31. okt. 2020Aurélia
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Vláda SR 2020. Otvorte časovú os udalostí.
V roku 2004 bol ako prvý príslušník ozbrojených síl SR vyslaný do Bruselu.
V roku 2004 bol ako prvý príslušník ozbrojených síl SR vyslaný do Bruselu.
01.04.2020 12:29 Domov
Roman Mikulec: Minister vnútra SR
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
01.04.2020 12:29 Domov

Roman Mikulec: Minister vnútra SRV novej vláde Igora Matoviča sa objavilo medzi ministrami viacero zaujímavých a hlavne prekvapivých mien, ktoré médiá v predvolebnej kampani takmer ani nespomenuli. Jedným z nich je aj Roman Mikulec.


Zahraničné misie

Narodil sa v roku 1972 v Bratislave. Strednú školu ukončil ako Letecký mechanik. V Košiciach vyštudoval Vysokú Vojenskú Leteckú školu SNP a od roku 1994 pôsobil ako stíhací pilot. Mikulec bol okrem iného účastníkom vojenských a diplomatických misií v zahraničí. Konkrétne v USA na veliteľstve USCENTOM v rámci vojenskej operácie Enduring Freedom (Trvalá Sloboda) v Afganistane, v Kosove v rámci NATO-KFOR viedol oddelenie analýzy informácii veliteľstva.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Kosovo Force - KFOR (@kfor.nato),

 

Z Bruselu do VSS

Po vstupe Slovenska do EÚ bol Roman Mikulec vyslaný v roku 2004 ako prvý príslušník ozbrojených síl SR do Bruselu, kde plnil úlohy analytika, diplomata a hovorcu Vojenského výboru EÚ v otázkach bezpečnosti. Neskôr prešiel do Vojenskej spravodajskej služby (VSS), kde sa v roku 2010 stal jej riaditeľom.

 

Kauza tunelovania VSS

Po 21 rokoch pôsobenia v ozbrojených silách však jeho kariéra skončila. Najskôr v roku 2013 zverejnil, ako riaditeľ, správu o tunelovaní VSS spoločne s vtedajším kolegom Vladom Suchodolinským. NAKA ho obvinila z ohovárania a ohrozenia utajovaných skutočností. Polícia totiž údajne pri prehliadke jeho auta zaistila dokumenty o fungovaní VSS. Mikulec tvrdil, že micro SD karta, na ktorej sa dokumenty nachádzali, mala byť do jeho auta podstrčená ako pomsta z odhalenia podozrivého tunelovania VSS. Prípad sa dostal až na Okresný súd v Bratislave. Po 7 rokoch (2019) bol právoplatne oslobodený od všetkých obvinení.

 

 

S čím prichádza? 

"Chcem prispieť k tvorbe funkčného systém v oblasti pôsobenia a kontroly všetkých relevantných súčastí bezpečnostného systému tak, aby chránil bezpečnosť občanov a nebol zneužívaný na osobný prospech." jednotlivcov."reklama


Zdroj: Netky Lukáš Čief

Foto:  Facebook, TASR,Našli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok