Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
20. máj. 2022Bernard
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Herec Pavol Topoľský.
Herec Pavol Topoľský.
04.09.2021 10:46 Osobnosti
ROZHOVOR s Pavlom Topoľským: Záhradu mám na relax, nie aby som sa v nej zotročil
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
04.09.2021 10:46 Osobnosti

ROZHOVOR s Pavlom Topoľským: Záhradu mám na relax, nie aby som sa v nej zotročilRodený Bratislavčan oslávil v marci okrúhlu šesťdesiatku. Herectvu prepadol už ako dieťa. Zahral si nielen na doskách Novej scény, v divadlách a muzikáloch, ale aj vo filmoch či seriáloch, aktuálne v Oteckoch. Je členom futbalového klubu osobností MUFUZA. Jeho treťou manželkou je tanečníčka Viera Bieliková a je otcom štyroch dcér.


Ako ste prežili tohoročné leto?
Rozhodli sme sa, že nepôjdeme nikam do zahraničia, lebo sa priznám, čo som čítal o radoch na hraniciach a kontrolách, to by som si naozaj neužil. Dovolenka sa dá krásna prežiť aj na Slovensku; pobehali sme Horehronie, východ, záhradku doma, grilovačky, gulášiky a ani som sa nenazdal, je koniec leta.

 

 

Máte celkom početné potomstvo, muselo byť veselo.

Áno, mám štyri dcéry, najstaršia už má svoju rodinu. Vnúčatá si užívam pomerne krátko, lebo dnešní mladí ľudia sú dosť rozbehaní – tam chalupa, hentam partia, Čiže v lete bolo tých stretnutí pomenej, lebo aj ja som s rodinou bol všelikade,  oni tiež, ale už si to vynahradíme. Keď sa nám už podarí stretnúť, využívame spoločný čas veľmi intenzívne.

 

Začala sa divadelná sezóna, čo nové čaká vás?

Môžem prezradiť, že v polovici septembra nás na Novej scéne čaká premiéra pôvodného slovenského muzikálu Jánošík od Sväťa Spružanského, ku ktorej napísal Gabo Dušík  skvelú hudbu. Zahrám si starého tučného grófa.

 

Prijímate rád podobné úlohy – starý a tučný?

Áno, som vynikajúci herec, zahrám to ľavou zadnou. (Smiech.)

 

Ako vnímate fakt, že Jánošík neustále láka celé generácie autorov, aby o ňom nakrúcali filmy, robili muzikály a podobne?

Je trochu mystický, neustále o ňom kadečo preniká  na verejnosť. Nie sme všetci povinní vnímať ho ako hrdinu, ľudí možno baví hľadať v jeho živote aj zločinecké stránky,   

 

Ukážu nám jeho negatívne stránky aj v novom muzikáli?
Nie a viac neprezradím. (Smiech.)

 

Keď si môžete sám organizovať čas, čo najradšej robíte?

Ľudia ma vnímajú ako spoločenského tvora, tak možno prekvapím odpoveďou –  čím som starší, tým radšej som sám. Doslova sám, keď môžem sedieť na záhrade a pozorovať, ako sýkorky kŕmia mladé. Nič viac nepotrebujem. Ale priznám sa, zase nie veľmi dlho. (Smiech). Som spoločenský človek, ale polhodinka, hodinka samoty denne mi naozaj padne dobre.

 

 

Čo všetko pestujete v záhrade?

Nie veľa, aby som sa veľmi nenarobil, ale papriky, paradajky, uhorky ku grilovačke, aby boli fajnové domáce. Inak mám záhradu skôr na relax, a nie aby som sa tam zotročil. Chodíme si tam oddýchnuť, pokosiť trávu a podobne.

 

A čo televízie?
Uvidíme, čo a ako Oteckovia, nemám zatiaľ žiadne nové informácie, či pôjdeme do ďalšej série. Nechám sa prekvapiť.

 

 

Aj vás pristavujú ľudia, prípadne vám dohovárajú, že by ste sa v postave v Oteckoch mohli zmeniť k lepšiemu?

Samozrejme, bez toho to nejde, aj keď chápu, že hrám podľa scenára, ale   niektorí si ma stotožnia s postavou. To je úplne normálne. Napomínali ma, že by som mohol byť na toho Filipa Tůmu lepší a ja že nemohol, lebo nepoznáte Filipa. (Smiech.)

 

Prečítajte si: ROZHOVOR s Evelyn: Dúfam, že teraz v septembri sa konečne vyspím

 

Ale rožky vám v obchode predajú? 

Jasné, veď diváci chápu, že sa tam doberáme navzájom. Okrem toho moja postava  časom trochu zmäkne...

 

Vyhovuje vám pracovať tak, že prakticky neviete, čo bude o týždeň, o mesiac?

Každý je rád, keď má istotu, vyhliadky, ja nie som výnimkou, ale to je riziko a krása môjho povolania.

 

Nikdy ste neoľutovali, že ste si vybrali povolanie „komedianta“?

Nie, lebo toto je také, že nie je nuda, nemám dva rovnaké dni za sebou, čo v kancelárii celkom hrozí. (Smiech).

 

Na čo sa momentálne tešíte?
Na ďalšie leto.

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Anna Olvecká

Foto:  Tv MarkízaNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok