Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
6. dec. 2021Mikuláš
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ruský prezident Vladimir Putin
Ruský prezident Vladimir Putin
25.09.2017 12:12 Ekonomika
Ruské hospodárstvo aj napriek sankciám prekvitá! Putin je nadmieru spokojný
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
25.09.2017 12:12 Ekonomika

Ruské hospodárstvo aj napriek sankciám prekvitá! Putin je nadmieru spokojnýMOSKVA - Ruský prezident Vladimir Putin sa stretol s ruským ministrom pre hospodársky rozvoj Maksimom Oreshkinom, ministrom priemyslu a šéfom obchodu Denisom Manturovom, aby prerokovali otázky súvisiace s hospodárstvom. Výsledky analýz ukazujú, že Rusku sa skutočne darí.


"Intenzívna práca na rozpočte prebieha a pokračujeme v diskusiách o tejto otázke mnohokrát, ale dnes sú vaši protivníci neprítomní," povedal Putin. "Diskutujeme o tom samostatne s ministerstvom financií, neskôr sa znova zhromaždíme, aby sme sa porozprávali," dodala hlava štátu. "Ruské hospodárstvo dosiahlo trajektóriu pomerne udržateľného rastu, povedal Putin a požiadal ministra o stabilitu pozitívnych ukazovateľov, predpovede o budúcnosti a o domácich a externých rizikách.

 
"Najvyššou prioritou určenie si ďalších krokov, ktoré by sme mali urobiť na zachovanie tejto tendencie, aby zabezpečili, že ruská ekonomika dosiahne vyššie tempo ako svetová priemerná na prelome roka 2020", povedal Putin.
 
Nízka inflácia a klesajúce úrokové sadzby hypoték sú kľúčové ukazovatele rastu ruskej ekonomiky. Podrobná mapa programu bola zaslaná vláde, povedal minister. Očakáva sa, že program bude koncom prvého štvrťroka roku 2018 pripravený a od polovice roka 2018 sa dá spustiť.
 
V Rusku zaznamenali pozitívnu dynamiku vývozu mimo zdrojov, povedal minister Oreshkin.  „Dynamika je všeobecne pozitívna, približne o 7,5% oproti úrovni z minulého roka," uviedol minister. "Rast efektívnosti a rozvoj konkurencieschopných produktov sú dôležité pre pokračovanie v napredovaní", dodal minister.
 
Situácia sa zlepšuje, pokiaľ ide o príjmy obyvateľstva, najmä, pokiaľ ide o plat," poznamenal Oreshkin. "Štatistika hovorí, že skutočné príjmy vzrástli o 3,4%," povedal minister. "Nominálne platy medziročne vzrástli o 6-7%. Rast platov je zdravší, pretože vychádza skôr z rastu produktivity práce než z cien ropy," dodal.


"Očakávame, že rast skutočných príjmov sa v roku 2018 zrýchli na 4% a vyššie platy v rozpočtovom sektore k tomu určite prispejú," povedal Oreshkin. Ministerstvo zaznamenalo určité pozitívne ukazovatele, najmä v automobilovom sektore, obchode a priemysle. Výrobcovia železničných, poľnohospodárskych strojov a výrobcov liečiv ú patria medzi lídrov, ktorí dosahujú najrýchlejší rast. "Všetky odvetvia zažívajú všeobecný rast, jediné je, že odvetvie kovov sa po kríze ešte nevrátilo," povedal Manturov. „Napriek tomu, oživenie v segmente stavebníctva snáď prinesie vývoj v kovopriemysle,“ dodal na záver.

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: netky KZ

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok