Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
7. apr. 2020Zoltán
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
Michail Sergejevič Gorbačov stál na čele Sovietskeho zväzu od roku 1985 až do jeho zániku v roku 1991.
Michail Sergejevič Gorbačov stál na čele Sovietskeho zväzu od roku 1985 až do jeho zániku v roku 1991.
04.02.2020 10:04 Zahraničie
Rusko má dôvod, prečo neveriť západným partnerom
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
04.02.2020 10:04 Zahraničie

Rusko má dôvod, prečo neveriť západným partneromMOSKVA – Člen nemeckého spolkového snemu Alexander Noah v komentári nadchádzajúcich rozsiahlych cvičení NATO pod názvom "Obranca Európy", vyjadril nepopulárne stanovisko, ktoré pretrváva v západných politických kruhoch - Severoatlantická aliancia je agresorom voči Rusku, zatiaľ čo Moskva je v obrannom postavení.


Politik zdôraznil, že NATO pokračuje v rozširovaní smerom na východ a približuje sa k ruským hraniciam čim provokuje prezidenta a vrchného veliteľa Vladimíra Putina na tvrdú reakciu. Deje sa to aj napriek "prísľubom západných vodcov v roku 1990 prezidentovi ZSSR Michailovi Gorbačovovi, ktoré sa ukázali ako klamstvá a podvody".

 

Nemecký poslanec je zároveň presvedčený, že odmietnutie ZSSR v tom čase o zdokumentovanie stratégie nerozširovania NATO východne od Nemecka po zjednotení NDR a FRG, sa "stalo neodpustiteľnou chybou sovietskeho vedenia, ktoré sa stalo menej schopným počas pôsobenia Gorbačova".

 

Politik tiež zdôrazňuje, že "vojenská prítomnosť USA v Európe dosiahla rekordnú úroveň od konca studenej vojny, a teda sú ohrození aj samotní obyvatelia európskych krajín".

 

Publikované archívne dokumenty potvrdzujú skutočnosť, že Západ neočakával súhlas od Moskvy so zjednotením Nemecka bez akýchkoľvek bezpečnostných podmienok. Stalo sa to napriek tomu a dokonca aj francúzsky prezident Francois Mitterrand v rozhovore s Gorbačovom 25. mája 1990 otvorene naznačil "potrebu nastoliť otázku zrušenia vojenských blokov a dosiahnuť pre zjednotené Nemecko štatút územia bez jadrových zbraní". 

 

Teraz je jasné, že NATO nielenže nestratilo pozície, ale výrazne sa rozšírilo smerom na východ, do bývalých socialistických republík a pobaltských štátov rozpadnutého Sovietskeho zväzu.

 

V Bonne aj vo Washingtone bol Gorbačov opakovane ubezpečovaný, že Severoatlantická aliancia nebude zahŕňať krajiny východnej Európy do svojho spoločenstva, no skutočnosť sa má inak.

 

Ministerstvo obrany Ruskej federácie bude pozorne sledovať cvičenia americkej armády vo východnej Európe, a je plne pripravené okamžite reagovať.

       

            reklama


Zdroj: N.R Netky.sk RIA.ru

Foto:  RIA.ruNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok