Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
12. júl. 2020Nina
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
šéf ruskej diplomacie Sergej Lavrov
šéf ruskej diplomacie Sergej Lavrov
09.04.2019 13:59 Zahraničie
Rusko podľa Sergeja Lavrova nikoho v Arktíde neohrozuje
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
09.04.2019 13:59 Zahraničie

Rusko podľa Sergeja Lavrova nikoho v Arktíde neohrozujePETROHRAD - Moskva je presvedčená, že všetky otázky súvisiace s Arktídou by sa mali riešiť výlučne prostredníctvom rokovaní. Takto sa vyjadril ruský minister zahraničných vecí na fóre "Arktída – územie dialógu – 2019."


"Rusko svojim angažovaním sa v Arktíde neohrozuje bezpečnosť žiadneho iného štátu." Sergej Lavrov, ruský minister zahraničných vecí, to vyhlásil počas dnešného stretnutia v rámci 5. medzinárodného arktického fóra "Arktída - územie dialógu."

 

"Nerobíme nič iné, len príjmame potrebné opatrenia na zaistenie bezpečnosti našej krajiny. Každý jeden krok, ktorý v arktickom regióne podnikneme, ako aj v ktoromkoľvek inom regióne Ruskej federácie, je výlučne zameraný len na ochranu bezpečnosti Ruska. Nikoho tým neprovokujeme," zdôraznil minister.

 

"Rusko podporuje obnovenie vojensko-politického dialógu arktických štátov a ako prvý krok navrhuje nadviazanie stykov na úrovni vojenských expertov," vyjadril sa minister. 

 

Rusko znepokojujú pokusy o "militarizáciu Arktídy". Na túto tému sa šéf ruskej diplomacie vyjadril nasledovne: "Dúfam v to, že arktické krajiny sa nebudú snažiť využívať toto územie na vojenské cvičenia, akým bolo napríklad nedávne Trident Juncture 2018. To bolo až extrémne agresívne, no v rámci Arktickej rady prevláda pocit formovania sa. Niektoré krajiny Severoatlantickej aliancie by však chceli túto pokojnú situáciu v rámci spoločenstva rozpustiť a zaviesť nový militaristický režim. "Som však presvedčený, že naši severní susedia chápu nebezpečenstvo a kontraproduktivitu takýchto prístupov a nedovolia im, aby zvíťazili", pokračoval ďalej Lavrov.

 

Moskva je presvedčená, že všetky otázky súvisiace s Arktídou by sa mali riešiť výlučne prostredníctvom rokovaní.

 

"Sme presvedčení, že v Arktíde neexistuje ani náznak konfliktu a všetky otázky, ktoré tu vznikajú, sa môžu, a mali by sa vyriešiť politickými prostriedkami pri rokovacom stole", poznamenal minister.

 

"Žiadna z týchto otázok nevyžaduje vojenské riešenie," zdôraznil.

 

Podľa slov Sergeja Lavrova považuje Rusko, ktoré disponuje najrozsiahlejšou arktickou zónou, Arktídu za nekonfliktnú zónu konštruktívnej interakcie a dobrých susedských vzťahov.        reklama


Zdroj: N.R Netky.sk TASS.ru

Foto:  TASS.ruNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok