Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
23. okt. 2021Alojzia
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Vladimir Putin
Vladimir Putin
17.09.2021 13:25 Zahraničie
Rusko predložilo dôkazy o zasahovaní USA do volieb v Ruskej federácii
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
17.09.2021 13:25 Zahraničie

Rusko predložilo dôkazy o zasahovaní USA do volieb v Ruskej federáciiMOSKVA – Dnes odštartovali v Rusku trojdňové voľby do Štátnej dumy a regionálnych parlamentov. Zaregistrovaných je 3 800 kandidátov zo 14 politických strán. Vyhlásenie o neprípustnosti zasahovania USA do volieb v Rusku bolo duplikované ministerstvu zahraničia a Rade národnej bezpečnosti prostredníctvom veľvyslanectva vo Washingtone.


Povedal to Oleg Gavrilov, zástupca riaditeľa informačného a tlačového odboru Ministerstva zahraničných vecí Ruskej federácie na zasadnutí dočasnej komisie Rady federácie pre ochranu zvrchovanosti štátu a predchádzaniu zasahovaniu do vnútorných záležitosti Ruska.

 

Poznamenal, že 10. septembra bol americký veľvyslanec John Sullivan predvolaný na ruské ministerstvo zahraničia, kde mu bolo „povedané o kategorickej neprípustnosti zasahovania do vnútorných záležitosti Ruska“. „Demarš bol duplikovaný na Ministerstvo zahraničných vecí USA a Radu národnej bezpečnosti prostredníctvom ruského veľvyslanectva vo Washingtone. Ide o konkrétne skutočnosti predložené americkej strane na štúdium a reakciu, ako minister včera pripomenul, na rozdiel od sústavného toku neopodstatnených tvrdení spoza oceánu proti Rusku s nepodloženými obvineniami z mýtického zasahovania do americkej demokracie.“ 

 

Prečítajte si tiež: Europarlament chce pritvrdiť proti Rusku. Moskve pohrozili vylúčením z medzinárodných organizácií!

 

„Vývoj udalostí v poslednej dobe nás presvedčil, že naše dlhoročné obavy z priameho zapojenia viacerých západných IT monopolov do pokusov zasahovať do vnútorných záležitosti Ruskej federácie a diskreditácie nadchádzajúcich volieb do Štátnej dumy sú oprávnené. Vopred upozorňujeme na neprijateľnosť akejkoľvek formy takejto činnosti.“ 

 

Možno vás zaujme: Rusko otestovalo novú raketu. USA z nej majú obavy!

 

Podľa diplomata doteraz nahromadené údaje posilnili presvedčenie, že „americké spoločnosti ako Google a Apple ignorujú legitímne požiadavky ruských úradov na odstránenie obsahu uznávaného za extrémistický, a to najmä uprostred predvolebnej kampane, čo je nielen prejavom ich nezodpovedného správania, ale naznačuje ich priamu účasť na úsilí o oslabenie  demokratických procesov v Rusku“.

 

Gavrilov uviedol, že monopolné postavenie amerických IT gigantov v informačnej sfére a ich rastúci vplyv na politické procesy začínajú znepokojovať aj tie krajiny, ktoré sa považujú za súčasť kolektívneho Západu. Podľa diplomata rezonovali súdne rozsudky v Nemecku, Francúzsku, Južnej Kórei, Írsku, ako aj v mnohých amerických štátoch. V prípade EÚ, pripomenul Gavrilov, hovoríme o sume 9,5 miliardy eur iba ako sankcie voči spoločnosti Go ogle za nedodržanie požiadaviek protimonopolnej legislatívy.

 

Prečítajte si: Aplikácia Navaľnyj zmizla z Google Play a App Store

 

Trojdňové voľby do Štátnej dumy a regionálnych parlamentov potrvajú od 17. do 19. septembra.  Rusi si  volia 450 poslancov Štátnej dumy z ôsmeho zhromaždenia.

 

 

 

  reklama


Zdroj: N.R Netky.sk/ TASS.ru

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok