Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
21. apr. 2021Ervín
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Podľa Stratégie protidrogovej politiky do roku 2030 sa liberalizácia a legalizácia drog v Rusku v roku 2020 rovnala hrozbe pre národnú bezpečnosť.
Podľa Stratégie protidrogovej politiky do roku 2030 sa liberalizácia a legalizácia drog v Rusku v roku 2020 rovnala hrozbe pre národnú bezpečnosť.
08.03.2021 12:16 Zahraničie
Ruský minister vnútra vyzval OSN, aby zabránila legalizácii drog
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
08.03.2021 12:16 Zahraničie

Ruský minister vnútra vyzval OSN, aby zabránila legalizácii drogMOSKVA - Šéf ministerstva vnútra Ruskej federácie Vladimír Kolokoltsev vyzval OSN, aby zabránila legalizácii drog vo svojom vystúpení v pondelok online na Medzinárodnom kongrese o prevencii kriminality v japonskom meste Kjóto.


"Trváme na komplexnom a vyváženom riešení svetového problému drog na základe dôsledného dodržiavania záväzkov zo strany štátov podľa príslušných dohovorov OSN a neprípustnosti legalizácie drog,“ uviedol minister.

 

Zároveň upozornil na zmenu drogových ciest počas pandémie. Podľa Stratégie protidrogovej politiky do roku 2030 sa liberalizácia a legalizácia drog v Rusku v roku 2020 rovnala hrozbe pre národnú bezpečnosť.

 

Kolokoltsev tiež oznámil, že je potrebné vypracovať nový dohovor OSN. „Rusko, rovnako ako mnoho ďalších krajín, vidí riešenie v rozvoji univerzálneho dohovoru o boji proti informačnej trestnej činnosti pod záštitou OSN. Dokument by mal zohľadňovať zásady zvrchovanej rovnosti a nezasahovania do vnútorných záležitosti štátu,“ zdôraznil šéf ruského ministerstva vnútra počas plenárneho zasadnutia kongresu v online formáte.

 

Návrh dohovoru o spolupráci v boji proti počítačovej kriminalite navrhlo Rusko v roku 2017 vo viedenskom sídle. Očakáva sa, že takýto dohovor pomôže chrániť priemysel informačných technológií na celom svete pred kybernetickými útokmi a efektívnejšie stíhať páchateľov.

 

 

Ustanovenia tohto dokumentu, ak sa uplatnia v rôznych krajinách, umožnia napríklad presun odsúdených zločincov z jednej krajiny do druhej, aj keď medzi štátmi neexistujú príslušné bilaterálne dohody.

 

  reklama


Zdroj: N.R/Netky.sk/RIA.ru

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok