Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
18. apr. 2021Valér
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Žralok s váhou 394 kilogramov
Žralok s váhou 394 kilogramov
02.03.2021 15:19 Zaujímavosti
Rybári chytili žraloka tigrieho s hmotnosťou 394 kg
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
02.03.2021 15:19 Zaujímavosti

Rybári chytili žraloka tigrieho s hmotnosťou 394 kgSYDNEY - Rybári pri pobreží chytili 394 kilogramového žraloka tigrieho.


Rybárom trvalo viac ako 45 minút, kým žraloka vytiahli. Následne sa vybrali do Port Hacking v Sydney v Sutherland Shire so svojím úlovkom, aby ho odvážili.

 

 

Na snímke vidno, ako jeden z rybárov drží žraločiu plutvu, aby žralok nespadol do vody.

 

 

Podobný prípad

 

Nie je to prvýkrát, čo bol v tejto oblasti ulovený obrovský tigrí žralok. V roku 2019 sa to podarilo iba  osemročnému chlapcovi, ktorý ulovil žraloka, ktorý vážil 314 kg.  Paradoxom bolo to, že sám chlapec vážil iba 40 kg.

 

 

V tom čase mladík v rozhovore pre denník The Daily Telegraph priznal, že sa pri pokuse vytiahnuť žraloka na loď, cítil „nervózny“. Chlapec dúfal, že posádka lode dostane žraloka na palubu.

„Bol som naozaj nadšený, keď ho dostali,“ povedal chlapec.

 

 

Je lov žralokov legálny?

 

Lov žralokov je v Novom Južnom Walese legálny. Rybári môžu uloviť jedného žraloka. Žraloky nie sú na zozname ohrozených druhov, sú však uvedené ako „takmer ohrozené“ Medzinárodnou úniou pre ochranu prírody.

 

Aj keď je to povolené, niektorí rybári sú na sociálnych sieťach dosť kritizovaní, za takéto jednanie. Rybári by mali byť opatrní pri zverejňovaní svojich úlovkov. Reakcie niektorých fanúšikov podnietili Asociáciu lovu rýb v Novom Južnom Walese k vydaniu pokynov k tomu, čo by môžu zdieľať online.

 

„Existujú ľudia, ktorí sa trochu obávajú odporu, že idú von a vážia rybu, aj keď v 90 percentách ju berú na jedlo a na to, čím sú konanie je legálne,“ povedal predseda asociácie Garry Chenoweth pre ABC.

 

Vedec z Austrálskej spoločnosti na ochranu morí, Leonardo Guida, uviedol, že 30 percent všetkých druhov žralokov čelí globálnej hrozbe vyhynutia. Mnoho z nich chce urobiť správnu vec a tak zviera chytia a vypustia zdravé do vody,“ vysvetlil Guida.

 

Podobný článok: Austrálskym bušom sa 5 rokov túlala ovca. Jej vlna vážila 35 kilogramovreklama


Zdroj: Netky Kristýna Peštová

Foto:  ledbible.comNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok