Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
14. apr. 2021Justína
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
20.02.2018 09:44 Domov
S projektom Renovácia identity sa Banská Štiavnica uchádza o titul Mesto kultúry
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
20.02.2018 09:44 Domov

S projektom Renovácia identity sa Banská Štiavnica uchádza o titul Mesto kultúryBANSKÁ ŠTIAVNICA - Banská Štiavnica chce získať titul Mesto kultúry 2019.


S projektom Renovácia identity, na ktorom mesto robilo s viacerými partnermi z neziskového sektora, chce osloviť nielen domáce, ale aj celoslovenské či zahraničné publikum. "Projekt je založený na tom, že tak, ako sa renovujú fasády rôznych objektov v Banskej Štiavnici, tak nastal čas trochu zrenovovať aj Štiavničanov," podotkol Rastislav Marko, vedúci Oddelenia kultúry, športu a mediálnej komunikácie Mestského úradu v Banskej Štiavnici.

 

Cieľom projektu je podľa jeho slov vzbudiť u ľudí záujem o dianie v kultúre, o aktívne zapájanie sa do kultúry, urobiť z nich otvorenejších ľudí, ktorí majú väčší záujem o spoločnosť vo všeobecnosti. Projekt má tri kľúčové témy a to Obnovené priestory, Obnovení ľudia a Obnovené príbehy.

 

"Náš projekt je prioritne orientovaný dovnútra, do Banskej Štiavnice. Má za cieľ pracovať so Štiavničanmi, ale nie je to lokálny projekt, lebo veci, ktoré tam budú realizované, sú určené pre slovenské až medzinárodné publikum," dodal Marko.

 

Samospráva už podľa jeho slov predložila všetky potrebné súčasti o žiadosť a čaká na rozhodnutie komisie, ktorá vyberie do užšieho výberu tri mestá. Tie budú mať šancu rozpracovať svoje projekty detailnejšie.

 

Mesto kultúry je projektom Fondu na podporu umenia (FPU). Jeho cieľom je každoročne podporiť jedno mesto v rámci Slovenskej republiky, v ktorom sa bude po celý rok konať súbor umeleckých a kultúrnych aktivít, podujatí a prezentácií. Riaditeľ FPU Jozef Kovalčik v septembri minulého roka avizoval, že výber Mesta kultúry má byť dvojkolový, prvé bude určené pre všetky mestá. Do druhého kola sa dostanú tri najlepšie projekty, ktoré Fond predstaví verejnosti. Medzi kritériami, ktoré bude zohľadňovať pri výbere víťazného projektu, bude aj udržateľnosť projektu a to, ako sa mesto dokáže vďaka nemu posunúť v kultúrnej oblasti.

 reklama


Zdroj: TASR

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok