Peter Sagan
Peter Sagan
19.05.2019 09:14 Šport
Sagan skončil druhý v záverečnej 7. etape na pretekoch Okolo Kalifornie

PASADENA - Slovenský cyklista Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) skončil druhý v záverečnej 7. etape na pretekoch Okolo Kalifornie. V šprintérskej koncovke etapy so štartom v Santa Clarite a cieľom v Pasadene (126 km) Sagana zdolal iba Holanďan Cees Bol z tímu Sunweb. Tretí skončil Belgičan Jasper Philipsen. Ďalší dvaja Slováci vo farbách Bora-Hansgrohe, Juraj Sagan a Erik Baška, prišili do cieľa až v poslednej skupine s mankom vyše 15 minút na 107., resp. 102. mieste.

Celkovým víťazom 14. edície pretekov Okolo Kalifornie sa stal iba 20-ročný Slovinec Tadej Pogačar z tímu UA Emirates s náskokom 16 sekúnd pred Kolumbijčanom Sergiom Higuitom (EF Education First) a 17 sekúnd pred Dánom Kasperom Asgreenom (Deceuninck - Quick Step). Pogačar ovládol aj súťaž mladých jazdcov a stal sa vôbec najmladším víťazom etapových pretekov z kategórie WorldTour v histórii. "Preteky Okolo Kalifornie boli môj hlavný cieľ v tomto roku. Myslím si, že som bol na ne dobre pripravený, ale celkovým víťazstvom som prekvapil aj sám seba. Som šťastný a o rok sa určite vrátim," cituje Pogačara portál cyclingnews.com.