Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
7. dec. 2021Ambróz
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
18.09.2020 09:55 Zaujímavosti
Sedem zázrakov, ktoré sme si prestali všímať
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
18.09.2020 09:55 Zaujímavosti

Sedem zázrakov, ktoré sme si prestali všímaťJe ľahké všimnúť si niečo veľkosti obra. Nedá sa to nevidieť a ani nie je možné na to nezareagovať. Oveľa ťažšie je naproti tomu venovať pozornosť tomu, čoho výška je podobná mravcovi. Veď na to treba hádam aj orlí zrak a kadečo iné. A potom sa stáva, že kým narušenie stereotypu čímsi nevšedným vyvoláva úžas, každodenná realita je prehliadaná a človek očakáva to, čo už dávno má. Očakáva zázrak.


Nie je to len
Zázrak nie je len to, keď sa ten, čo mal byť navždy chorý, nečakane zotaví, alebo keď sa z bezdomovca stane kráľ.

 

A práve v tom tkvie najväčší problém. Keby bol zázrak vždy iba takýto, znamenalo by to, že život je pekný len pre hŕstku jedincov, kým menej šťastná skupina sa musí zmieriť s nedostatkom a smútkom.


Každé ráno
Prebúdzanie nie je pre každého rovnaké. Niekto vyskočí z postele aj o piatej, hoci nemusí, kým druhý naťahuje budík a želá si neopustiť pohodlie vankúša a teplo prikrývky.

 

Nech už je postoj akýkoľvek, prebudenie je v mysli zakódované ako samozrejmosť. Chybne sa to považuje za prirodzené a málokto sa teší, že dostal dar v podobe ďalšieho dňa.

 

Ranné prebratie sa k životu je zázrak, ktorým Boh naznačuje, že človek má možnosť nového začiatku, môže sa vyvarovať starej chyby, niečo sa naučiť, niekoho rozveseliť a prispieť prácou.


Voda
Pri umývaní sa myšlienka ubieha kade-tade. Nie je zaplatený účet. Musím sa ponáhľať, inak zmeškám. Prečo si zasa neviem nájsť nič normálne na oblečenie?

 

A čas uteká, voda tečie a prehliada sa to. Ďalší zázrak vyteká v prstoch. Ale ako by sa asi fungovalo bez očistenia sa? Verím, že skúsiť to nemá chuť nikto.


Úsmev
Pri úsmeve sa deje hneď viacero zázračností. Srdce pookreje, problém sa zmenší, a dokonca má moc premeniť svet niekoho iného.

 

Úsmev vzbudzuje sympatiu, takže sa vďaka nemu môže vytvárať priateľstvo a je to aj spojenie s Bohom. Boh sa rád usmieva.

 


Slová
Iste, slovo nie je všemocné a nevyrieši sa ním všetko. Nemá sa ním plytvať, avšak rozhodne ním netreba šetriť. Veď Boh zaplnil vesmír a nemusel ani pohnúť rukou.

 

Stačilo mu vysloviť slovo a stalo sa. Slovom sa ničí, ale záleží viac na tom, že sa prostredníctvom neho aj buduje. Dá sa ním zraniť, ale dôležitejšie je, že sa dá ranu slovne aj obviazať.


Odpustenie
Je oslobodzujúce prestať sa hnevať. Netvrdím, že hnev je zlý, niekedy je dokonca potrebný. No nechať sa ním ovládať a premrhať čas, to je škoda podpisujúca sa tak na zovňajšku, ako aj na duši.

 

Keď sa obdobie hnevu skončí a človek sa rozhodne odpustiť, je to zázrak, ktorým sa približuje k Bohu. Aj Boh odpúšťa a preukazuje milosť.

 

 

Koniec koncov, ak by to tak nebolo, bola by to bieda pre celé ľudstvo. Je to zázrak vzdať sa chcenia ublížiť naspäť. Je to zázrak prežiť zradu a nezradiť.


Slnko
Ani prstom sa nemusí lusknúť, aby slnko zasvietilo. Je to dielo vychádzajúce od Boha. Slnkom sa zvyšuje imunita, povznáša sa nálada, lepšie sa zobúdza a s väčším zanietením sa stretáva, čo prispieva k prehĺbeniu nejedného vzťahu. Áno, aj to je zázrak.

 

 

Telefón
Boh dal istému mužovi dosť múdrosti, aby zostrojil telefón a potom sa z roka na rok umom prístroj vylepšoval. Telefón spája aj nespojiteľné, zmenšuje vzdialenosť, vyrovnáva časový rozdiel, dáva sa najavo, ako na kom záleží.

 

Stačí vyťukať číslo a potom už len vnímať hlas na druhej strane.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok