18. máj. 2022Viola
Slovenský futbalista v drese SSC Neapol Stanislav Lobotka (vpravo) a hráč AC Milána Olivier Giroud bojujú o loptu v nedeľňajšom šlágri 18. kola Serie A,  AC Miláno - SSC Neapol, v Miláne  19. novembra 2021. FOTO TASR/AP
Slovenský futbalista v drese SSC Neapol Stanislav Lobotka (vpravo) a hráč AC Milána Olivier Giroud bojujú o loptu v nedeľňajšom šlágri 18. kola Serie A, AC Miláno - SSC Neapol, v Miláne 19. novembra 2021. FOTO TASR/AP
20.12.2021 11:15 Šport
Serie A: Kontroverzné rozhodnutie systému VAR rozhodlo o výhre Neapolu nad milánskym AC
ilustračné foto

MILÁNO – V šlágri 18. kola talianskej Serie A sa stretlo milánske AC s Neapolom. Súboj druhého s tretím nakoniec dopadol lepšie pre Neapol, ktorý vďaka gólu Elmasa vyhral najtesnejším možným rozdielom 1:0.

Kessiemu neuznali jeho vyrovnávajucí gól, Lobotka nastúpil v 54. minúte

Hostia udreli už v 5. minúte stretnutia, keď si na roh z pravej strany vyskočil Elif Elmas a hlavou rozvlnil sieť. V 18. minúte mohol rovnako hlavou vyrovnať Zlatan Ibrahimovič, no tesne minul. V 34. minúte mieril vedľa žrde strelou z diaľky Alessandro Florenzi a krátko po zmene strán vyškriabal brankár SSC David Ospina strelu Ibrahimoviča nad brvno. V závere druhého dejstva dostal loptu do siete Franck Kessie, no vyrovnávajúci gól neplatil pre ofsajd, o čom rozhodol VAR. Neapol i AC majú 39 bodov a na vedúci Inter strácajú štyri.

V ďalšom zápase remizovala Fiorentina so Sassuolom 2:2. Domáci v prvom dejstve nepremenili ani jednu zo šancí, naopak, ich súper po rýchlych akciách dvakrát skóroval. Oslabená Fiorentina napokon na domácom štadióne vybojovala bod.

Spezia, ktorá sa pohybuje tesne nad čiarou zostupu, si po remíze 1:1 podelila body s Empoli. Remíza 1:1 sa zrodila aj v meraní síl Sampdorie s nováčikom z Benátok.

Zdroj: Tasr, Netky, Oliver Petho