Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
25. máj. 2020Urban
BratislavaBratislava 12°
Biblia
TV program
Moje Netky
21.10.2010 07:07 Zaujímavosti
Siemens otvoril v Žiline inžinierske centrum pre automatizáciu železníc
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
21.10.2010 07:07 Zaujímavosti

Siemens otvoril v Žiline inžinierske centrum pre automatizáciu železníc
Spoločnosť Siemens dnes v Žiline otvorila medzinárodné inžinierske centrum pre automatizáciu železníc, v ktorom získalo prácu 30 projektantov. Do roku 2010 sa kapacita centra rozšíri na 130 dopravných expertov.
Generálny riaditeľ Siemens, s.r.o. a predstaviteľ koncernu Siemens AG na Slovensku Vladimír Slezák uviedol, že divízia Mobility s divíziou Corporate Technology koncernu Siemens rozšírením oddelenia inžinieringu zintenzívňuje aktivity v oblasti projektovania. „V Žiline už od začiatku roku 2003 pôsobí skupina 21 inžinierov, zaoberajúca sa projekciou železničných zabezpečovacích systémov. Celkovo má dnes Inžinierske centrum spolu s touto skupinou 51 projektantov. Ja som optimista, pretože hovorím, že je to jeden z mála projektov, ktoré sa poberajú smerom ku vzdelanostnej ekonomike. My tu generujeme prácu s dosť veľkou pridanou hodnotou. A nie je to prvýkrát,“ skonštatoval Slezák.
Rozšírením sekcie automatizácie železničnej dopravy reaguje podľa jeho vyjadrenia divízia Mobility spoločnosti Siemens na celosvetovo pozitívny vývoj na trhu v oblasti infraštruktúry a kontroly železničnej dopravy a pôsobisko na Slovensku posúva na vysokú medzinárodnú a konkurencieschopnú úroveň.
Divízia Siemens Mobility v Žiline sa od roku 2003 podieľala okrem návrhu a vyprojektovania zabezpečovacej techniky pre slovenský projekt modernizácie transeurópskych koridorov aj na stavbe železničnej trate Dammam – Rijád v Saudskej Arábii a na stavbe železničnej stanice Deventer v Holandsku. Žilinské pracovisko funguje zároveň ako centrum železničnej dopravy koncernu Siemens na území štátov bývalého východného bloku.
Dlhodobé partnerstvo má spoločnosť Siemens so Žilinskou univerzitou (ŽU). „Je to naplnenie prepojenia univerzity smerom k praxi, aby naši úspešní absolventi našli adekvátne zamestnanie. Práve takéto pracoviská prispievajú k tomu, aby sme budovali znalostnú ekonomiku. Som rada, že práve Siemens prišiel s takouto aktivitou a dokázal prepojiť tradičné zapojenie univerzity, železničnú dopravu s automatizáciou, informatikou a zabezpečovacou technikou,“ skonštatovala rektorka ŽU Tatiana Čorejová.
Skupinu Siemens na Slovensku tvorí 12 spoločností. V obchodnom roku 2008/2009 dosiahla obrat 661,8 milióna eur. So 4877 pracovníkmi (k 30. septembru 2009) patrí medzi najväčších zamestnávateľov. Investície do hmotného majetku vo výške takmer 22 miliónov eur zaraďujú skupinu Siemens k najväčším zahraničným investorom na Slovensku.

Zdroj: TASRreklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok