Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
22. sep. 2020Móric
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Každý hlas je dôležitý, a malo by to zaujímať hlavne mladých ľudí, ktorí si volia svoju budúcnosť v tejto krajine.
Každý hlas je dôležitý, a malo by to zaujímať hlavne mladých ľudí, ktorí si volia svoju budúcnosť v tejto krajine.
24.02.2020 14:32 Parlamentné voľby 2020
Školy vyzývajú mladých ľudí, aby vo voľbách využili svoj hlas
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
24.02.2020 14:32 Parlamentné voľby 2020

Školy vyzývajú mladých ľudí, aby vo voľbách využili svoj hlasBRATISLAVA - Študentská rada s viac ako 70 ďalšími organizáciami vyzýva vysokoškolských študentov a študentov stredných škôl ktorí už majú 18 rokov, alebo tento vek dovŕšia v deň volieb, aby prišli 29. februára k volebným urnám.


Jasné vízie

Mali by voliť politické subjekty, ktoré majú jasné vízie pre zlepšenie vysokoškolského prostredia na Slovensku. "Strany, ktoré nerešpektujú akademické slobody, spochybňujú hodnotu vzdelávania a výskumu, nie sú ochotné viesť dialóg, nepredstavujú riešenie problémov," tvrdí rada.

 

 

Výzva pre študentov 
"My, dolupodpísané študentské spolky, organizácie, študentské časti akademických senátov fakúlt a univerzít a zástupcovia študentov, vyzývame všetkých mladých ľudí, aby využili svoj hlas v nadchádzajúcich voľbách do Národnej rady SR." Z prejavu ďalej vyplýva, že mladí voliči dlhodobo patria medzi najmenej zastúpené skupiny pri voľbách, pritom je to práve ich budúcnosť, o ktorej sa v nich rozhoduje. "Očakávame, že nová vláda bude vytvárať na Slovensku prostredie, v ktorom budeme chcieť zostať žiť, študovať, pracovať a rozvíjať našu krajinu," uvádzajú organizácie.

 

 

Slobodné rozhodnutie

Podľa nich je dôležité, aby sa o zmenách v školstve viedla celospoločenská diskusia. Štát by za žiadnych okolností nemal zasahovať do akademických slobôd jednotlivých vzdelávacích a vedeckých inštitúcií a všetci študenti by mali mať možnosť získať vzdelanie v programe podľa ich slobodného rozhodnutia. 

 

Žiadna konkrétna strana 
Organizácie neuviedli, ktoré politické strany odporúčajú. "Apelujeme na všetkých, ktorí 29. februára 2020 pristúpia k volebným urnám, aby svoj hlas využili zodpovedne," dodali.

 

 

Parlamentné voľby budú na Slovensku najbližšiu sobotu. O dôveru občanov sa v nich uchádza 24 politických strán a hnutí.
 reklama


Zdroj: SITA/Netky Lukáš Čief

Foto:  TASR, Facebook, PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok