Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
4. dec. 2020Barbora
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
30.10.2014 09:39 Ekonomika
Skupina Slovenskej sporiteľne dosiahla zisk 134,3 mil. eur
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
30.10.2014 09:39 Ekonomika

Skupina Slovenskej sporiteľne dosiahla zisk 134,3 mil. eurBRATISLAVA - Skupina Slovenskej sporiteľne dosiahla ku koncu septembra čistý zisk 134,3 mil. eur. V medziročnom porovnaní je to zníženie o 6 %.


"Keď odhliadneme od vplyvu odvodu do Fondu ochrany vkladov, za tri štvrťroky sa nám podarilo zvýšiť prevádzkový zisk o 3,9 %," povedal podpredseda predstavenstva Slovenskej sporiteľne Štefan Máj. Za deväť mesiacov tohto roka sa totiž odvodová povinnosť banky, teda príspevok do Fondu na ochranu vkladov a banková daň, zvýšila na úroveň 39,6 mil. eur. Za rovnaké obdobie vlaňajška dosiahla hrubých 31,1 mil. eur.

 

Čistý úrokový výnos skupiny napriek dlhodobo pretrvávajúcemu prostrediu nízkych medzibankových úrokových sadzieb vzrástol medziročne o 2,8 % na 346 mil. eur. Pozitívne sa pod to podpísal podľa sporiteľne najmä nárast objemu poskytnutých úverov voči klientom, ktorý sa zvýšil o 915,6 mil. eur. Čistý príjem z poplatkov a provízií vzrástol medziročne o 4,8 % na 91,1 mil. eur. Prispel k tomu najmä zvýšený počet transakcií, ktoré realizovali klienti banky. 

 

Bilančná suma bola na konci deviateho mesiaca vo výške 12,617 mld. eur a medziročne stúpla o 9 %. Objem úverov klientom dosiahol 7,893 mld. eur pri raste o 13,1 %. Významne sa na tom podieľali úvery poskytnuté obyvateľstvu, ktoré medziročne vzrástli o 15,9 %, resp. o 830 mil. eur. Najvýznamnejším zdrojom rastu boli úvery na bývanie, ktoré vzrástli o 15,7 %, teda o 605 mil. eur. Záväzky voči klientom vzrástli o 9,5 % na 9,485 mld. eur. Vklady obyvateľstva medziročne vzrástli z 7,4 mld. eur na 7,7 mld. eur. 

 

Slovenská sporiteľňa je najväčšia slovenská banka. Po podpise zmluvy medzi Ministerstvom financií SR a Erste Bank o predaji majoritného balíka akcií, ktorý sa uskutočnil v januári 2001, sa Slovenská sporiteľňa začlenila do finančnej skupiny Erste.reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  InternetNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok