Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
19. apr. 2021Jela
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
15.03.2018 11:42 Zaujímavosti
Skutočne spôsobuje žiarenie z mobilov rakovinu? Nová štúdia odhalila pravdu!
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
15.03.2018 11:42 Zaujímavosti

Skutočne spôsobuje žiarenie z mobilov rakovinu? Nová štúdia odhalila pravdu!Sú mobilné telefóny naozaj také škodlivé?


O nebezpečnosti takzvaných rádiových vĺn sa v poslednej dobe veľa rozpráva. Najmä preto, že pribúdajú onkologické ochorenia a ľudia hľadajú ich príčinu. Často sa pripisovali práve moderným technológiám, ktoré momentálne zaplavujú svet. Vyznávači zdravého životného štýlu, ale aj niektorí odborníci varovali pred nebezpečnosťou elektromagnetického žiarenia, ktoré sa do nášho tela dostáva častým používaním mikrovlnky či spaním s mobilným telefónom pri hlave. Ale ako je to v skutočnosti?

 

Americký Národný toxikologický program sa rozhodol zrealizovať štúdiu, ktorá by nebezpečnosť  žiarenia potvrdila alebo naopak vyvrátila. Na pozorovanie využili myši, ktoré vystavili tomuto typu vĺn. Zistenia ich však veľmi prekvapili. Nielenže kvalita života a celková kondícia jedincov žijúcich pri zdroji žiarenia bola taká ako u ostatných, dokonca sa ukázalo, že v niektorých prípadoch mali „ožiarené“ myši život dlhší než tie bežné.

 

Na základe tohto pozorovania vedci dospeli k záverom, že rádiové vlny produkované technológiami rozhodne nie sú faktorom, ktorý by nám spôsoboval smrteľné ochorenia. Dodali však, že napriek tomu musíme byť obozretní, pretože hoci veľmi malé, ale predsa nejaké riziko tu je. Vyhýbať sa treba spánku s mobilom, prípadne je vhodné používať systém hands-free, najmä pokiaľ telefonujeme niekoľko hodín denne.reklama


Zdroj: netky IK

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok