Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
16. aug. 2022Leonard
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
30.11.2021 08:15 Zaujímavosti
Skutočný príbeh: Aj takto to môže vyzerať, keď sa Rómovia spoja!
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
30.11.2021 08:15 Zaujímavosti

Skutočný príbeh: Aj takto to môže vyzerať, keď sa Rómovia spoja!Neďaleko známeho mesta Michalovce sa nachádza už menej známa dedina Sliepkovce. Názov sám vyvoláva akýsi dojem rodinného prostredia, v ktorom vonia spolupatričnosť a priateľská atmosféra sa nevyzlieka ani v horúco letnom počasí. Pravda, občas môže prvý dojem klamať, skúseností by bolo na rozdávanie, avšak pri zoznámení sa s príbehom tamojšej rómskej komunity zrejme nikto nebude pochybovať, že súdržnosť nie je vymyslená, ale nádherne pravdivá.


Než vám porozprávam, ako sa to celé začalo, mali by ste vedieť istú veľmi podstatnú skutočnosť. V dedine si žije jedna rodina, nie síce známa z celosvetového pohľadu, ale obyvatelia z okolitých domov ju nielen dôverne poznajú, ale aj rešpektujú

 

Dôkazom je napríklad i to, že pokiaľ niekto potrebuje radu, ale naozaj dobrú a múdru, jednoducho vstane a odkráča k onej rodine. Žiaduci je najmä Rudolf, ktorý okrem úlohy radcu drží i miesto otca a manžela.

 

Smutný začiatok
Koronavírus veru neušetril ani Sliepkovce, zasahoval a ničil telá. Ochorel synovec Rudolfa, 43-ročný muž, ktorému vírus spôsobil vážne komplikácie a pripútal ho na nemocničné lôžko. Pacient je tiež nesmierne obľúbený, dedinčania k nemu pristupujú s láskou a neodsudzujú ho ani pre miernu mentálnu poruchu.

 


Správa o jeho zdravotnom stave nejedného šokovala a vyvolala i strach, ktorý sa tak či tak šíril neznesiteľne rýchlo. „On? Ako to mohol dostať práve on?" krútili obyvatelia hlavami a čudovali sa, že epidémia potrápila i niekoho, kto si to podľa všeobecnej mienky zaslúžil najmenej.

 

Nápad
A tak vznikol nápad, nejasná myšlienka, len to všetko dostať aj do konkrétnej podoby! Modlilo by sa za muža, pripojili by sa viacerí a viera by sa posilnila.

 

Najskôr bola obava, pretože jediný spôsob, ako spojiť toľkých záujemcov, spočíval v skupinovom hovore na sociálnej sieti, ktoré, ako vieme, nie každý vie ovládať. Ukázalo sa však, že starostiť sa bolo celkom zbytočné, pretože sa online modlitebné stretnutia bez ťažkostí rozprúdili a trvajú už dva týždne.


Vždy sa, prirodzene, konajú v rovnakom večernom čase a doteraz prilákali zhruba 35 takých, ktorí si uvedomujú, že najväčšia pomoc vždy prichádza z Božej dlane.


Má moc zmeniť
Odkedy sa prvý raz pozdvihli hlasy v zjednotenej modlitbe
, počet chorých sa zvýšil a Rudolf prosil za sestru i manželku. Pravdaže, prihováralo sa i za inýchh, odvážlivci mohli kontaktovať osoby na to povolané a zdôveriť sa s problémom, ktorý bolo nutné predložiť Bohu a popýtať Ho o zásah.


Súčasťou stretnutia je i Rudolfov príhovor, v rámci ktorého sa snaží jednoducho a pútavo priblížiť biblické princípy. Vraví o tom, na čom skutočne záleží a dôraz kladie na hodnoty, ktoré zaviedol Ježiš ako Boží syn, keď v ľudskej podobe zostúpil z neba na zem.

 


Pozoruhodné je, že modlitebné zoskupenie nereprezentuje žiadnu cirkev, a teda sú v ňom zastúpené viaceré vierovyznania. Nuž a čerešničkou na už beztak bohatej torte je i podpora, ktorej sa modliacim dostalo zo zahraničia, a to nielen z Anglicka, ale aj z Ukrajiny.


Koľko dobrý zvyk potrvá, nevie nik, no už teraz je celkom isté, že prináša ovocie a má moc zmeniť niekoľko ľudských životov.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  TASR/ Facebook SZCH ZO SliepkovceNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok