Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
19. aug. 2022Lýdia
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
02.03.2022 05:30 Zaujímavosti
Tieto slová by sme si najmä teraz mali vziať k srdcu!
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
02.03.2022 05:30 Zaujímavosti

Tieto slová by sme si najmä teraz mali vziať k srdcu!Keby tak jestvoval nejaký liek, čo by všetkým bez rozdielu priniesol úľavu. Pretože, hoc sme rozdieľni a aj naše okuliare na svet vidia tak aj onak, podliehame strachom, zdrvujúcim sklamaniam a aj hlava sa občas z budúcnosti zakrúti. Alebo možno liek aj je, len ho treba užiť, zapiť a nezabúdať na účinok, nielen v časoch zlých, ale ani v dobrých.


Liekom, ktorý mám na mysli, je Biblia, inak nazývaná aj kniha kníh. Najprekladanejšia, najcitovanejšia kniha, ktorú sa viacerí pokúšali zniesť zo sveta, ale sa im to nepodarilo. Možno je veľmi stará, ale aj v jej riadkoch sa nachádza niečo, čo potrebujeme, čo chceme a čo pomáha.

 

 

Veď aj Izraeliti, teda ľudia, ktorí sú v nej predovšetkým spomínaní, prechádzali všeličím. Naprieč vojnami, chorobami, zradami aj hnevom samotného Boha. Nad každou udalosťou vždy ale svietilo slovo od Najvyššieho.

 

Blahoslavení

 

„Blahoslavení, ktorí plačú, lebo oni budú potešení,“ povedal Ježiš pri príležitosti svojej najslávnejšej kázne.

Mohlo a malo by to pozdvihnúť tých, ktorým pohľad zastiera plač. Boh nezakazuje a ani neodsudzuje ľudské slzy, naopak. Dovolím si dokonca tvrdiť, že slzy odháňajú strach, lebo kto sa nehanbí plakať, nebojí sa slabosti.

 

Prečítajte si tiež: Príbeh Júlie z Ukrajiny: Nie som sama, lebo Boh je so mnou!

 

Ježiš ale sľúbil, že tomu, koho tvár je zmáčaná plačom, prinesie útechu a radosť. Na inom mieste je niečo veľmi podobné, keď žalmista píše: „Tí, čo s plačom sejú, s plesaním budú žať.“

 

Inak napísané, slzy nie sú koniec, sú len začiatkom. Za nimi nasleduje čosi lahodnejšie, čosi lepšie, čosi, čo uzdraví.

 

Dúfanie

 

„Ajhľa, Boh je moja spása, dúfam a nebojím sa, lebo Hospodin je moja sila a moja pieseň. On sa mi stal spasením,” napísal prorok Izaiáš.

 

 

Je to myšlienka hodná nielen podčiarknutia, ale aj pripomínania si znovu a zas. Bolo by dobré zavesiť si ju do srdca, vyhradiť jej čestné miesto v mysli a odpovedať ňou aj ústne, kedykoľvek obava bude chcieť prevziať vládu nad konaním aj vyjadrovaním.

 

Keď je Boh sila, nie je nič, čo by sa nezvládlo. Keď sa v Boha dúfa, nie je nijaká vec, ktorá by mala byť dôvodom na bdelé noci. Keď je Boh skutočný a On je, potom nie je nikto, kto by sa mu vyrovnal, ani problém, ani nenávisť, ani smrť. Jednoducho nič.

 

Rany

 

„On uzdravuje skľúčených srdcom a obväzuje ich rany. On pozná počet hviezd a každú volá po mene,“ je napísané v ďalšom žalme. Znamená to, že ak nám terajšia alebo minulá situácia spôsobila bolestivé rany, Boh si aj s tým poradí. Na smútok nie sme sami, On si dal za cieľ, že sa o nás postará.

 

A nakoniec verš, ktorý ani nepotrebuje nijaký doplňujúci komentár. Stačí uveriť. „Ak je Boh s nami, kto je proti nám?“

 

 

Možno vás zaujme: DOJÍMAVÝ PRÍBEH Z UKRAJINY: Pár sa zosobášil a po obrade išiel bojovať za vlasť

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok