Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
30. máj. 2020Ferdinand
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
11.10.2010 07:50 Ekonomika
Slováci investujú na Ukrajine milióny do stavebníctva a priemyslu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
11.10.2010 07:50 Ekonomika

Slováci investujú na Ukrajine milióny do stavebníctva a priemysluSlováci investujú na Ukrajine milióny do stavebníctva a priemyslu - Slovensko Slovenské firmy investujú na Ukrajine milióny eur. Ide o stavebníctvo, priemysel, činné sú aj v leteckej doprave či obchode s minerálnymi vodami.


Slovenské firmy investujú na Ukrajine milióny eur. Ide o stavebníctvo, priemysel, činné sú aj v leteckej doprave či obchode s minerálnymi vodami. "Na Ukrajine sme činní štyri roky, nainvestovaných máme 70 miliónov dolárov," konštatoval pre TASR riaditeľ Arca Investments Pavol Krupa.
      Spoločnosť má u nášho východného suseda stavebné a strojárenské firmy. "Ukrajina má potenciál, je to jeden z rozvíjajúcich sa trhov a to je práve to, čo nás, investorov, zaujíma," uviedol. Táto krajina má podľa neho svoje špecifiká. "Každému som hovoril, že na Ukrajine nemusí piť vodku, aby urobil biznis, ale až keď som tú vodku začal piť, začal som ten biznis poriadne robiť," dodal.
      Firma ALES zabezpečuje pre Ukrajincov systém riadenia letovej prevádzky. "Pred niekoľkými rokmi sme tam takýto systém implementovali, zatiaľ ako záložný. Teraz sme sa dohodli na nutnosti jeho aktualizácie s tým, že do budúcna budeme bojovať, aby našu sieť mali ako hlavnú na riadenie letovej prevádzky," vysvetlil senior konzultant ALES Miroslav Andr.
      Slováci vyvážajú na Ukrajinu aj dojčenskú vodu. "Oni majú dosť vody, ale nemajú ju kvalitnú," uviedol člen predstavenstva firmy Minerálne vody Vladimír Hatok. Ukrajinci majú záujem o rôzne, aj menšie balenia tejto vody. "V tomto roku tak investujeme do technológií," dodal.
      Ako pre TASR uviedla Andrea Gulová, ktorá je poverená riadením Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO), zatiaľ zo strany ukrajinských investorov nie je veľký záujem o Slovensko. "Nie je to teda krajina, ktorá by vo veľkej miere investovala na Slovensku, skôr majú záujem o nájdenie vhodného partnera, slovenskej spoločnosti, do ktorej môžu kapitálovo vstúpiť," vysvetlila.
      Naopak, trh u tohto východného suseda je pre slovenské firmy zaujímavý. "Náš vzájomný obchod za posledné roky rástol, v roku 2009 sa však prepadol o 50 %, čo bolo spôsobené aj krízou," podotkla Gulová.

Zdroj: TASRreklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok