Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
16. jan. 2021
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
17.11.2019 11:21 Ekonomika
Slováci uviedli na trh novinku v nabíjaní elektromobilov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
17.11.2019 11:21 Ekonomika

Slováci uviedli na trh novinku v nabíjaní elektromobilovBRATISLAVA - Slováci uviedli na trh nabíjací systém, ktorý monitoruje spotrebu budovy a optimalizuje aktuálny výkon nabíjania podľa rôznych parametrov. Projekt, ktorý by mal byť unikátny v rámci celoeurópskeho priestoru, môžu využívať nielen veľké budovy ako sú nákupné centrá alebo hotely, ale aj bežné rodinné domy. Ako pre agentúru SITA spresnili autori systému AgeVolt, projekt je zatiaľ čisto slovenský.


„Netajíme sa však tým, že hľadáme investora či už zo Slovenska alebo zahraničia, ktorý by nám pomohol v raste aj na zahraničných trhoch,“ doplnili. Na Slovensku budú prvé nabíjačky systému inštalované v Bratislave. O AgeVolt je však záujem aj v zahraničí . „Rokujeme o predaji nášho systému v Taliansku a Švédsku, záujem prejavili aj Nemci,“ načrtol zakladateľ projektu Ján Zuštiak.

V prípade kancelárskych budov či obchodných centier rieši systém AgeVolt problém s navyšovaním rezervovanej kapacity alebo s pokutami za jej prekročenie, ale aj s preťažením elektrickej siete. Stráži totiž rezervovanú kapacitu budovy a zároveň maximálnu mieru zaťaženia kabeláže v takzvaných úzkych miestach.