BratislavaBratislava 10°
Hráč Slovana Mamadou Bagayoko (vľavo)
06.09.2013 07:47 Šport
Slovan pri Vittekovom návrate prehral so Spartou

BRATISLAVA - Futbalisti úradujúceho slovenského futbalového majstra ŠK Slovan Bratislava v zostave s navrátilcom Róbertom Vittekom prehrali vo štvrtkovom prípravnom stretnutí na ihrisku českej Sparty Praha 0:1.

"Rudí" si v prvom polčase spomienky na bývalé federálne derby vypracovali tlak, "belasých" niekoľkokrát zachránil brankár Matúš Putnocký. Ten však v 42. min nestačil na presnú hlavičku domáceho Lukáša Marečka. Slovanisti síce po obrátke zlepšili svoj výkon, vyrovnať sa im však nepodarilo. Tridsaťjedenročný útočník Vittek odohral celé stretnutie.

Výsledok štvrtkového prípravného futbalového stretnutia účastníka Corgoň ligy 2013/2014:
AC Sparta Praha (ČR) - ŠK Slovan Bratislava 1:0 (1:0)
Gól: 42. Mareček

Zostava Slovana: Putnocký - Bagayoko, Gorosito, Niňaj, Vrablec - Kladrubský (77. Jakúbek) - I. Žofčák (80. F. Serra), Halenár (62. Grendel), Milinkovič (68. Hlohovský) - Fořt (46. K. Mészáros), Vittek

Jozef Valovič (tréner Slovana): "Čakali sme lepší výkon. Výsledok vyzerá prijateľne, treba však povedať že v prvom polčase bola Sparta jednoznačne lepšia. Naši hráči chceli, ale v strednom pásme pokazili veľa lôpt, čo súper využil. Druhý polčas bol z našej strany lepší, myslím pohybovo. Takéto zápasy sú školou pre našich chlapcov. Sparta bola veľmi kvalitný súper, tunajšie prostredie prináša pozitíva."

Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR