Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava -3°
Biblia
TV program
Moje Netky
Svoj krok asociácia opiera o zákon o športe
Svoj krok asociácia opiera o zákon o športe
25.03.2019 18:13 Šport
Slovenská asociácia hráčov ľadového hokeja chce rokovať o jednotných hráčskych zmluvách
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
25.03.2019 18:13 Šport

Slovenská asociácia hráčov ľadového hokeja chce rokovať o jednotných hráčskych zmluváchBratislava - Slovenská asociácia hráčov ľadového hokeja (SIHPA) vyzvala Slovenský zväz ľadového hokeja, spoločnosť Pro-Hokej a kluby z najvyššej hokejovej súťaže na rokovanie o nových hráčskych zmluvách pre sezónu 2019/20. Zástupcovia SIHPA sa chcú so všetkými subjektmi spoločne stretnúť a rokovať o novom jednotnom znení hráčskych zmlúv.


Svoj krok asociácia opiera o zákon o športe, ktorý predpokladá, že všetky zmluvy profesionálnych športovcov majú mať od 1. januára 2019 charakter zamestnaneckých zmlúv. Podľa SIHPA toto však nezodpovedá realite v Tipsport lige, keďže okrem klubu HC Košice všetky ostatné uzatvárajú s hráčmi zmluvy podľa starého znenia, ktoré nezodpovedá požiadavkám zákona o športe.

 

"Okrem toho, že kluby v Tipsport lige uzatvárajú s hráčmi zmluvy, ktoré sú v rozpore so zákonom o športe, tak našou motiváciou na zmenu znenia zmlúv je aj fakt, že na základe porovnania hokejových zmlúv v Čechách, Maďarsku a na Slovensku, ktoré SIHPA spracovala, majú hráči na Slovensku najhoršie podmienky. Taktiež máme v rukách stanovisko Národného inšpektorátu práce a Krajského inšpektorátu práce v Žiline, z ktorých jasne vyplýva, že zmluvy hokejistov je potrebné zmeniť a dať ich do súladu so zákonom o športe," uviedol v tlačovej správe prezident SIHPA Oliver Pravda.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Branko Radivojevič ukončil kariéru! Bolo nám cťou Branka spoznať aj na ľade aj mimo ľadu, bolo nám potešením sledovať ho v našej najvyššej súťaži čím bez pochýb zdvihol úroveň a prestíž celej súťaže a s radosťou sme mu po sezóne 2017/2018 odovzdali cenu SIHPA pre najlepšieho hráča v lige podľa hlasovania hráčov. Vážime si, čo si spravil pre slovenský hokej ako na národnej, tak aj medzinárodnej úrovni a tešíme sa na ďalšie stretnutia a spoluprácu! Klobúk dole za to čo si dosiahol a veľa šťastia do budúcnosti! #branko #radivojevic #sihpa #hokej #legenda #kapitan #hockey #slovensko #dakujeme #dukla #trencin

Príspevok, ktorý zdieľa SIHPA (@sihpa_slovakia),

 

Podľa informácií SIHPA niektoré kluby v Tipsport lige už stiahli, alebo plánujú stiahnuť 20% z platov hráčov z dôvodu, že tieto peniaze odvedú štátu ako preddavok na daň za zamestnancov. Kluby tak potvrdzujú, že sú si vedomé toho, že zákon o športe im nedáva na výber a hokejisti v ich kluboch musia byť zamestnanci.

 

"Kluby a vedúci orgán najvyššej súťaže Pro-Hokej doteraz argumentovali tým, že zákon o športe im umožňuje si vybrať, či budú hráči živnostníci alebo zamestnanci a že do doby, kedy bude na svete právoplatné rozhodnutie súdu v prospech zamestnancov, hokejové kluby nebudú uzatvárať s hráčmi pracovnoprávne zmluvy podľa zákona o športe." píše sa v správe.

 

 

 reklama


Zdroj: TASR/netky RB

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok