Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
5. apr. 2020Miroslava
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
01.06.2018 12:54 Domov
Slovenská katolícka charita spustila 9. ročník zbierky školských pomôcok
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
01.06.2018 12:54 Domov

Slovenská katolícka charita spustila 9. ročník zbierky školských pomôcokBRATISLAVA - Slovenská katolícka charita v piatok na Medzinárodný deň detí spustila 9. ročník zbierky školských pomôcok. Minulý rok sa podarilo vyzbierať viac ako 13 000 kusov školských pomôcok. TASR tom informovala manažérka pre komunikáciu a PR charity Sylvia Hamadejová.


"Medzinárodný deň detí spája Slovenská katolícka charita už deviaty rok so štartom celoslovenskej zbierky školských pomôcok. Tá pomôže rodinám zo sociálne slabších pomerov a deťom z charitných detských domov na Slovensku. Keďže jedným z našich cieľov je uľahčovať prístup detí k vzdelaniu, táto aktivita je konkrétnym pozvaním pomôcť svojím nadbytkom, ktorý je pre iných prostriedkom k jednoduchšiemu štúdiu," povedala Hamadejová.

 

Informovala, že nepoužité funkčné školské pomôcky je možné odovzdať do niektorého z vyše 40 zberných miest na Slovensku. "Výber adresátov pomoci je ponechaný na konkrétne arcidiecézne a diecézne charity. V mnohých prípadoch ide o rodiny v núdzi, viacpočetné rodiny či rodiny s nepravidelným príjmom niektorého z rodičov," objasnila.

 

Tento rok zbierku podporia aj účastníci Národného stretnutia mládeže P18. "Cieľom zbierky je, aby žiadne dieťa nemalo v škole menšie šance len preto, že jeho rodina mu potrebné školské pomôcky nedokáže zabezpečiť. Verím, že zapojenie sa tisícok mladých ľudí do tejto zmysluplnej zbierky nás k tomu skokovo priblíži. Predpokladáme, že pomôcky vyzbierané na P18 pomôžu deťom práve z východného Slovenska," uviedol generálny sekretár Slovenskej katolíckej charity Erich Hulman.

 

Podľa Hamadejovej je zbierka jednou z mnohých aktivít charity, verejnosť sa bude môcť dozvedieť o ich širokej škále počas Národného týždňa charity od 10. do 16. júna. "Touto iniciatívou chce charita pozvať Slovákov do dialógu s ľuďmi, ktorí podávajú pomocnú ruku núdznym na perifériách," uzavrela. Zbierka trvá do 31. augusta, viac informácií nájde verejnosť na www.charita.sk.

 reklama


Zdroj: TASR

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok