Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
3. mar. 2021Bohumil
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
Ján Mičovský, minister poľnohospodárstva SR
Ján Mičovský, minister poľnohospodárstva SR
18.01.2021 15:21 Domov
Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora spolu s Jánom Mičovským sú za prednostné očkovanie agropotravinárov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
18.01.2021 15:21 Domov

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora spolu s Jánom Mičovským sú za prednostné očkovanie agropotravinárovPodľa Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory by prospelo plynulej výrobe potravín a starostlivosti o hospodárske zvieratá ak by bolo očkovanie poľnohospodárov a potravinárov prednostné.


Podľa Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory by prospelo plynulej výrobe potravín a starostlivosti o hospodárske zvieratá ak by bolo očkovanie poľnohospodárov a potravinárov prednostné. 

 

 

Jednou z kľúčových oblastí, na ktorú by sa malo Slovensko sústrediť počas druhej vlny pandémie, je ochrana zdravia obyvateľstva a potreba zabezpečiť plynulú výrobu potravín z farmy na stôl. Preto komora súhlasí s iniciatívou ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Jána Mičovského prednostne zaočkovať vybrané kategórie ľudí pracujúcich v oblasti veterinárnej kontroly potravín a zamestnancov subjektov hospodárskej mobilizácie v pôsobnosti ministerstva.

 

 

Medzi prioritné kategórie zamestnancov rezortu zaraďujeme nasledovné skupiny pracovníkov:

inšpektori kontroly potravín, veterinárni lekári, fytosanitárni inšpektori, zamestnanci Štátnej veterinárnej a potravinovej správy SR a regionálnych veterinárnych a potravinových správ,
zamestnanci subjektov hospodárskej mobilizácie v pôsobnosti ministerstva. Z tejto skupiny považujem za potrebné prednostne očkovať  cca 15 000 pracovníkov,"
zverejnil na sociálnej sieti Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ján Mičovský.

„Ideálne by bolo, aby sa k vakcínam dostali aj ľudia, ktorí pôsobia aj priamo v poľnohospodárskej prvovýrobe, teda v poľnohospodárskych podnikoch, na družstvách, v oblasti živočíšnej výroby či rastlinnej výroby. Tlak dovážaných potravín je každý mesiac silnejší. Nemôžeme si preto dovoliť ani najmenšie zaváhanie a akýmkoľvek spôsobom ohroziť stabilitu domácej výroby potravín a chovu zvierat," uviedol v reakcii na aktivitu ministerstva pôdohospodárstva predseda komory Emil Macho.

Prednostné očkovanie by tak bolo podľa komory po schválení novely zákona o kritickej infraštruktúre, vďaka ktorej sa pôdohospodárstvo dostalo medzi sektory kritickej infraštruktúry, ďalším pozitívnym krokom v boji s následkami pandémie.reklama


Zdroj: SITA/ Fb Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  Pxhere/ Fb Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok